Mis on suurim viga kindlustusjuhtumi pildistamisel?

Sõidukist ei ole mõtet teha detailseid fotosid.Foto: Shutterstock

Kindlustusjuhtumi fikseerimise juures on üks olulisimaid tegevusi sündmuse jäädvustamine. Paraku inimesed ei tea tihti, mida täpsemalt pildistama peaks. 

Fookus sündmuspaiga jäädvustamisel

Üks peamisi vigasid, mis kahjujuhtumi tekkekohas tehakse, on If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul see, et pildistatakse vaid sõiduki kahjustunud detaile ning laiem liiklusolukord jääb tähelepanuta. Tegelikult on aga oluline, et fotod annaksid võimalikult palju infot just õnnetuspaigast – kuidas sõiduk seal paiknes. Nii saab kindlustusselts hea ülevaate sündmuspaigast ning selgitada välja ka süüdlase. 

Miks ei ole vaja jäädvustada detaile kahjudest?

Sõidukist ei ole mõtet teha detailseid fotosid seetõttu, et need jäädvustatakse niikuinii hiljem remondiettevõttes. Kui sul on endal soov teha fotod sõiduki kahjudest, siis võid seda teha, aga palju olulisem on liiklusolukorra jäädvustamine. 

“Ideaalis peaks olema nii, et peale õnnetust tehakse mõned kiired pildid liiklusolukorrast ja siis sõidetakse teistelt eest ära, et õnnetus registreerida,” soovitab Kruus.

Kui sul veel oma sõidukile kaskolepingut sõlmitud ei ole, siis saad Ifi pakettidega tutvuda ja kaskokindlustuse hinda arvutada siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.