Kas Hiinast pärit Dongfengi uus elektriline pikap meenutab ühte teist kuulsat autot?

Foto: Dongfeng

Arvestades Tesla Cybertrucki kuulsust, olgu see negatiivne või positiivne, oli vaid aja küsimus, millal üritatakse midagi sarnast teha. Üks sellistest on Hiina autotootja Dongfengi uus ideeauto.

Hetkel kannab see lihtsalt nime 2024 Concept Pickup Truck ja ei pea olema autodisaini ekspert, et näha ilmselgeid sarnasusi Cybertruckiga. Elektriline ideeauto saab samasuguse, üsna brutaalse välimuse oma sirgete ja konkreetsete joontega, mille puhul on teravamad nurgad siiski pisut sujuvamaks voolitud.

Laia LED-riba ning üsna vertikaalse ja sirge esiotsaga jäljendatakse selgelt Ameerika kuulsat pikapit. Ideeauto sügava mustriga maastikurehvid annavad aimu, et see võiks hakkama saada ka oludes, mis viivad asfaltteest kaugemale.

Pole teada, kas Tesla pikapi roostevabast terasest kerepaneele hakatakse samuti imiteerima sama materjaliga, kuid vähemalt on üritatud sarnast matjat läiget saavutada. Hiina automargil on isegi välja arendatud kastiosaga ühilduv telk sarnaselt Teslaga.

Carscooppsi väitel lubab Dongfeng sõiduki kõige võimsamale versioonile 1305 hj, mis on märkimisväärselt rohkem kui Tesla tippmudelil Cyberbeastil (856 hj). Kas ja mis moel Hiina uus pikap turule jõuab, pole hetkel teada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.