Miks müüb Citroën selliseid “Siiami kaubikuid”?

Kaksikute hinnaks on 42 000 eurot.Citroen.

Sarnaselt teiste kaubikutega on ka Citroën Jumper saadaval erinevates kerekonfiguratsioonides. Need sabapidi kokku keevitatud isendid võivad aga päris kummastust tekitada.

Ei, sa ei näe kahekordselt. Samuti pole tegemist hilinenud aprillinaljaga. Citroën Jumperit müüaksegi kahe esiosaga versioonina, millel üks “nina” vaatab ühele, teine teisele poole. Seda varianti nimetatakse Back to Backiks (ingl k. selg selja vastu).

Motor1 teatel on mõlema kabiini all oma töötav mootor ning vedav sild. Seega saab soovi kohaselt autoga sõita mõlemas suunas. Poolikud šassiid on aga sabapidi ühendatud. Siiski ei ole tegemist päris valmis autoga, mis on sellisel kujul sõitmiseks mõeldud.

Tegelikult kasutatakse seda logistika lihtsustamiseks. Mõni ettevõte ostab neid, et “kaksikud” taas lahutada ning mõlemast esiosast näiteks omaette matkaauto ehitada. Selline kompaktne vormistus vähendab aga transpordikulu ning -aega, mis on kasulik nii Citroënile kui ka kliendile.

Tegmist on viimase põlvkonna Jumperitega ning neid pakutakse Back to Backi versioonis lihtsas baasvarustuses. Saadaval on ka vaid ühte tüüpi mootor: 103 kW 2,2-liitrine BlueHDI diisel manuaalkastiga.

Auto hinnaks on märgitud 42 000 eurot, kuid pole päris kindel, kas see kehtib kahe esiosa kohta. Saadaval on ka Peugeot Boxeri ja Renault Masteri sarnased versioonid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.