VIDEO Elfyn Evans pani koos Eesti ralliässadega uue GR Yarise proovile

Uus Toyota GR Yaris jõuab müügile sel sulvel, kuid ralliässad said autot juba proovida.Foto: Toyota

Toyota on loonud kõigile rallimaailma fännidele ning autoenutsiastidele võimaluse soetada endale tõelisi emotsioone pakkuvaid autosid. Kindel on see, et peagi müügile saabuv uus Toyota GR Yaris ei jäta kedagi külmaks. Jyväskylä jäärajal käisid autoga tutvust tegemas ning sõitmas meie rallilegendid Urmo Aava ja Kuldar Sikk. Aga ka ralliäss Elfyn Evans.

Kui esimene GR Yaris kolm aastat tagasi müügile tuli, teenis see rohkelt kiidusõnu. Sellest ajast peale on Toyota insenerid teinud jõupingutusi selle nimel, et luua autoentusiastideni mudel, mida naudiksid kõik kiire sõidu austajad. Et pakkuda juhtidele tõeliselt ägedat kogemust, võeti uue GR Yarise tootmisel eeskuju just Toyota WRC ralliautost.

Valikusse on lisandunud automaatkäigukast

Üks, mis eelmise põlvkonna mudeliga võrreldes on GR Yarise puhul uus, on automaatkäigukasti lisandumine valikusse. Automaatkäigukasti nobedus üllatas ka rallisõitjaid, kes Jyväskyläs uusi mudeleid proovisid. 8-käiguline automaatkast on tõesti nii täpne, et ei jää kiiruse poolest manuaalkäigukastile kuidagi all.

Auto on võimsam kui kunagi varem 

Juba GR Yarise esimese põlvkonna mudel oli oma klassi võimsaim, ent nüüd on samm veelgi edasi astutud. Võimsust on suurendatud 19 hj võrra ning juhi kasutada on täiendavad 30 Nm pöördemomenti. See on uus jõudluse etalon, milleni konkurendid hetkel ei küündi.

Kuid GR Yarisele on omane ka Toyota jaoks on oluline vastupidavus. Selleks on autot testitud ralli- ja võidusõiduradadel, viies mootorit nn murdepunktini. 

Erimudelite austusavaldus maailmameistritele

GR Yarise erimudelite hulka kuuluvad Ogier Edition ja Rovanperä Edition. Mõlema auto juures on võetud arvesse WRC maailmameistrite jaoks olulisi omadusi. Autos on standardse GR Yarise režiimid Gravel ja Track asendatud seadetega, mis on ümber programmeeritud, et kajastada Ogieri või Rovanperä isiklikke eelistusi juhitavuse ja jõudluse osas. 

Entusiastidel tasub end igatahes valmis panna, sest uuendatud Toyota GR Yaris jõuab Euroopas müügile juba tänavu suvel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.