Teeme selgeks: millega peab arvestama talvel autot hooldades?

Talvel võib tunduda, et mis seda autot ikka pesta kui pidevalt lumi peale sajab ning lörtsi lendab, aga seda enam peaks sõidukilt ikkagi mustust järjepidevalt eemaldama.Foto: Shutterstock

Temperatuur on langenud alla nulli, vihma asemel sajab lund ning pimedat aega on üha rohkem, sellegipoolest tuleb ka talvel enda sõiduki eest korralikult hoolt kanda. Ikka selleks, et kevadeks oleks auto sama heas korras kui pool aastat tagasi. 

Pori, lörts ja lahused

Talvel võib tunduda, et mis mõttega autot pesta, kui kogu aeg pori ja lörtsi peale lendab, mis sõiduki ära määrib, või on hommikul lumemüts peal, mille alt ei näegi, mis seisus sõiduk on. 

Mustusega on aga selline lugu, et see kinnitub omakorda mustuse külge ning talvisel ajal võib mustus olla sõiduki keredetailide vastu väga vaenulik. Kui lähed pesulasse väga musta sõidukiga, siis on selle eemaldamiseks vaja kasutada karmimaid võtteid – erinevaid kemikaale, mis mustuse lahustavad. 

Siinkohal on võlusõnaks keraamika, mis sõidukit kaitseb ja aitab seda kauem puhtana hoida. Keraamilise katte pluss seisneb selles, et sellega kaetud pind on oluliselt siledam võrreldes tavalise autovärvi peal oleva lakiga, ja seetõttu ei ole mustusel nii lihtne haakuda. 

Ühed auto osad, mis saavad talvisel ajal eriti vatti, on rattad ja rattakoopad. Ideaalis võiks autoomanikul olla kaks komplekti rattaid – ühed suvised ja teised talvised, mida vastavalt hooajale vahetatakse, ning samal ajal kui uued rehvid alla pannakse, saab puhtaks teha ka veljed (näiteks Allika Pesulas käib rehvivahetuse juurde ka velgede põhjalik pesu).

Rusikareegel on ikkagi see, et sõidukit tuleb hooldada, puhastada ja kaitsta järjepidevalt. Kui sõiduk on uus või väga heas seisukorras, võiks kere katta väljastpoolt kaitsekilega ning panna selle peale keraamilise katte. Kui seejärel sõidukit regulaarselt pesta, siis püsib auto aastaid nagu uus. 

Sõidukit hooldamiseks on kõige mõistlikum valida pikaajaline ja usaldusväärne partner, kellele saad ausalt öelda, mis on sinu eesmärk ja eelarve – siis pakuvad professionaalid sulle kõige sobivama lahenduse. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.