Talvisel ajal on suur probleem autos tekkiv liigne niiskus, mis muudab aknad uduseks. A/C üks eesmärke ongi õhku sõitjateruumis kuivatada. Kuid kas see meie talves, kui väljas on miinuskraadid, üldse toimib?
On tõsiasi, et nullilähedaste ja madalamate temperatuuridega ei võta konditsioneer kliimapumpa taha, nii et kasu sellest sisuliselt ei ole. Samas on oluline konditsioneer ka talvel tööle saada, et see kevadel muretult edasi töötaks.
Selleks, et konditsioneer tööle saada, aja auto kodusesse garaaži, kus on piisavalt soe, ning lase seal konditsioneeril mõni minut töötada. Sellest juba piisab. Kui isiklikku garaaži ei ole, siis sõida näiteks avalikku parkimismajja, kus võiks ka olla piisavalt kõrge temperatuur – kui sooja on vähemalt 5 kraadi, siis saab konditsioneer tööle hakata.
Konditsioneeri lühiajaliselt tööle panemise mõte ei ole liigse niiskuse eemaldamine, vaid nii saavad mehhanismi liikuvad osad ja määrded vahepeal liikuda. Kui kogu süsteem talvel 3–4 kuud kasutamata seisab, siis võivad olulised osad kinni jääda ning tuua kevadel kaasa halva üllatuse.
Liigse niiskuse vastu aitavad niiskusekogujad
Kuidas siis saada liigne niiskus autost talvel välja? Kõige parem lahendus on kasutada niiskusekogujaid – need koguvad kokku liigse niiskuse ja aitavad eemaldada ka ebameeldivat lõhna. Neidsamu niiskusekogujaid võib kasutada ka haagissuvilates ja paatides, samuti suvilates, garaažides ja keldrites.
Niiskusekogujad on korduvkasutatavad ega vaja eraldi tühjendamist, lihtsalt pane aeg-ajalt radiaatori peale kuivama. Aseta niiskusekoguja märkamatusse kohta, et see ei segaks üldilmet, ning võid olla kindel, et need ei määri sinu sõidukit ega lekita vett.