Vahet pole, kas minek on Kuutsemäele või Alpidesse, autosõit suuskade ja lumelaudadega salongis ei ole mugav või praktilie pikal ega lühikesel sõidul.
Parim variant on spordivarustus mahutada katusele suusaboksi, kuid õige boksi valimine ja soetamine ei pruugi alati kõige kergem olla.
Millest alustada?
Suusaboksid kinnituvad katusereelingute külge, mis kinnituvad omakorda katuseraamide külge, mis kinnituvad auto katusele. Olenevalt autost võivad katuseraamid ja -reelingud juba olemas olla, vastasel juhul tuleb need muretseda.
Raamid ei ole universaalsed ja kõige kindlam on edasimüüjalt täpselt välja uurida, milline katuseraam autole sobib. Peale seda on kord reelingute ja boksi käes, kus tuleb võtta arvesse suusaboksi ja reelingute kinnituste tüüpe, et need ikka sobiksid.
Millist boksi valida?
Katuseboksidel on mõned omadused, mis neid eristavad: kaal, suurus, mahutavus, tuuletakistus ja funktsioonid. Kelle jaoks asteetika olulist rolli mängib, peavad arvesse võtma ka disaini ja värvi.
Valikut tehes tasuks arvestada nii spordivarustuse kui ka boksi kaaluga, et auto lubatud massi ei ületataks. Üldiselt ei kaalu suusaboksid tühjana siiski kuigi palju. Näiteks praegu sooduspakkumisega 420-liitrise mahuga Thule katuseboks kaalub 15 kilo ning selle kandevõime on 50 kilogrammi.
Boksid erinevad üksteisest nii mõõtude kui omaduste poolest – osad on laiemad, osad pikemad, osad lisafunktsioonidega, mis võimaldavad asju kergemini peale laadida. Samuti on olemas just talispordiks mõeldud bokse, mis sobivad eriti hästi suusareisile.
Kas ühe suusareisi jaoks peab kohe katuseboksi ostma?
On täiesti mõistetav, et inimestel ei lähe suusaboksi suurem osa aastast vaja, eriti kui seda kasutatakse peamiselt spordivarustuse transpordiks.
Autoekspert pakub lisaks katusebokside ostmisele ja paigaldusele ka suusabokside rentimise võimalust, mis sobib hästi näiteks mõnepäevase reisi või võistluse jaoks. Rentimine käib päeva kaupa ja näiteks boksi nädalaks rentides on päeva hind vaid viis eurot.