Eesti autojagamise platvorm sai esmakordselt oma kaskokindlustuse

Autolevi asutaja Tauri Kärson

Alates tänasest, 3. märtsist kehtib kõigile Autolevi autojagamise platvormi kaudu renditud autodele If Kindlustuse kaskokindlustus.

Uus Autolevi kaskokindlustus on ainus Eestis, mis katab inimeselt-inimesele autojagamise kahjujuhtumid. Eestis järjest populaarsust koguv autojagamine on toonud enam kui 2200 erinevat sõidukit Autolevi platvormile. Seni tugines autojagamise teenus põhjalikule autoomanike ja rentijate taustakontrollile.

Ettevõtte asutaja Tauri Kärsoni sõnul oli aga just inimeselt-inimesele autorendi vajadustele vastava kindlustuse väljatöötamine oluline. “Auto tavaline kindlustus ei kata autojagamise käigus tekkinud kahjusid või läheb rentijale äärmiselt kalliks maksma. Otsisime aastaid parimat võimalikku alternatiivi,” rääkis Kärson autojagamise tagamaadest.

Kõige paremad tingimused maailmas?

Autojagamise kindlustuse turule toomine on ainulaadne Eestis ja autorenti pole nii soodsatel tingimustel võimalik kindlustada ka Ameerika Ühendriikide ja Euroopa jagamisplatvormidel. “Rendiauto kindlustus maksab tavaliselt pea poole auto enda rendihinnast. Soovisin meie kogukonnale saada paremaid tingimusi ja selle me ka lõpuks saavutasime,” sõnas Autolevi asutaja.

Kindlustust saab võtta mitte autoomanikule püsitasuna, vaid hoopis kindlustab end rentija ning seda päevapõhiselt (hind al 3 eur). Tänu sellele ei lähe kahjujuhtumi korral üles ka autoomaniku kindlustuse koefitsent (sest kindlustab end rentija).

Auto kindlustuspoliis sõlmitakse automaatselt Autolevi veebiplatvormil ja selleks eraldi dokumente ise täita ei ole vaja. Rentija valib kindlustuse, mis on kas kolm eurot päevas (omavastutus kuni 1000 eurot) või viis eurot päevas (omavastutus kuni 500 eurot). Kui kahjud on omavastutuse summast väiksemad, siis tuleb tasuda summa kahjude ulatuses ning täit omavastutuse määra maksma ei pea.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.