Mida parklas õnnetusse sattudes kindlasti teha ei tohi?

Avalikes parklates ja parkimismajades tasub olla eriti tähelepanelik.Foto: Shutterstock

Parklad on kohad, kus tihtilugu juhtub õnnetusi. Pärast tööpäeva kabanduskeskusesse minnes arvesta võimalusega, et poest väljudes võib auto olla saanud näiteks plekimõlgi. Miks see nii juhtub ja mida õnnetuse juhtudes kindlasti teha ei tohi?

Kitsad parkimiskohad ja pimedad nurgad

Üheks peamiseks põhjuseks on If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul see, et kaubanduskeskuste külastatavus on väga suur, mistõttu on seal ka palju autosid. Lisame sinna juurde ka selle, et seal tuleb ette palju manööverdamist, milles ehk kõik sõidukijuhid ei tunne ennast üleliia mugavalt ja ongi õnnetus käes. Rääkimata parklates liikuvatest inimestest, kes võivad pimedatesse nurkadesse jääda.

“Manööverdamise juures mängib rolli see, et parklates on sageli kitsas ning kui keegi on kehvasti parkinud, siis ongi juba probleem käes,” selgitab Kruus. Oma osa mängib ka piiratud nähtavus.

Ligi 40% õnnetustest juhtub parklates

Kruus toonitab, et kui parklas juhtub õnnetus, siis ei tohi mitte mingil juhul sündmuskohalt niisama lahkuda. “Ilmtingimata tuleb parklas õnnetus registreerida,” rõhutab Kruus. Kui õnnetuse teist osapoolt ei ole sündmuskohal, siis tuleb helistada numbril 112 ja õnnetus seeläbi registreerida.

 “Oma kontaktandmete kojamehe vahele jätmine võrdub siiski sündmuskohalt lahkumisega, mis võib tuua kaasa tunduvalt rohkem sekeldusi,” lisab Kruus.

Ja kui peaks juhtuma õnnetus, kus saab inimene vigastada, siis tuleb Kruusi sõnul kindlasti sündmuskohale jääda, helistada 112 ning sellisel juhul sõidukeid ei tohiks samuti liigutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.