Parkimine suveüritustel: kes vastutab heinamaal toimunud liiklusõnnetuse eest?

Ka ajutistel parkimisplatsidel kehtib liikluskindlustus tavapärastel tingimustel.Foto: Shutterstock

Suveürituste lahutamatuks osaks on ka ajutised parkimisplatsid, mis on loodud heinamaale, kus tingimused ei ole päris võrdväärsed harjumuspärase joonitud parklatega linnaruumis. Mis saab, kui ajutises põllulapile loodud parklas juhtub õnnetus?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilbergi sõnul kehtivad ka ajutistel parkimisplatsidel liikluskindlustus tavapärastel tingimustel. “Tuleb lihtsalt järgida kõiki reegleid – näiteks, et parklas kehtib parema käe reegel,” räägib Veilberg. Samamoodi tuleb valida pigem tagasihoidlik kiirus, heinamaal võib olla ebatasasusi, millest tasub üle sõita äärmise ettevaatlikkusega. Samuti peab olema eriti tähelepanelik tagurdamisel, mis on parklates üks ohtlikumaid manöövreid.

Ja ka kindlustuse puhul kehtivad samad reeglid, mis tavaparklaski. Ehk sündmuskohalt ei tohi ilma juhtumit registreerimiseta lahkuda ning tuleb teha võimalikult palju pilte liiklusolukorrast. Just liiklusolukorra pildistamisele tasub enim keskenduda, kuna vigastustest tehakse niigi remonditöökohas eraldi pildid. 

Kui õnnetus on juhtunud, siis tuleb ühendust võtta kas enda või kahjustada saanud sõiduki kindlustusandjaga, kelle kontakti leiab kiirelt Liikluskindlustuse Fondi kodulehelt sõiduki numbrimärgi otsingu kaudu.

Liikluskindlustuse hinda oma sõidukile saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.