Tehti lihtne kalkulaator, mis näitab automaksu suurust vaid numbrimärki sisestades

Uuendatud!

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Täiendatud 20.05.2024: kalkulaator arvestab nüüd uues eelnõus välja toodud tingimusi.

Automaksu osas on kõik veel lahtine ning lähiajal avaldab valitsus uue automaksu eelnõu ning tõenäoliselt peavad kõik kalkulaatorid end kiirelt ümber häälestama. Seniks muutus praeguse eelnõu järgi kulude arvutamine veelgi lihtsamaks.

Rohe Auto AS koostöös tehnoloogiaettevõttega Scanhub Baltic OÜ lõi automaksukalkulaatori, mis pakub autoomanikele kiiret ja mugavat viisi automaksu arvutamiseks, sisestades kalkulaatorisse ainult sõiduki registreerimisnumbri. See muidugi aitab vaid Eestis juba arvel olevate autode puhul, välismaalt toodava sõiduki puhul tuleb kasutada mõnda muud keskkonda, kuhu andmeid saab ise sisse kanda.

“Meie soov oli pakkuda autoomanikele mugavat lahendust, mis muudaks automaksu arvutamise lihtsaks, teadmata seejuures, kui suur on auto CO2 heide või täismass – kalkulaator võtab auto tehnilised andmed Transpordiametist,” ütles Rohe Auto AS-i tegevjuht Gert Rohtla.

Automaksukalkulaator on saadaval Rohe Auto kodulehel ning kasutamine ei nõua registreerimist ega isikuandmete esitamist.

Automaksukalkulaatori leiate siit: https://www.roheauto.ee/et/automaksu-kalkulaator

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.