Sõidad otsa pargitud autole: kas kojamehe vahele võib kirja jätta?

Paraku on tõsiasi, et parklates kipub tihti kohti nappima ning vahel on ka ruumi vähe.Foto: Shutterstock

Paraku on tõsiasi, et parklates kipub tihti kohti nappima ning vahel on ka ruumi vähe. Sellises olukorras on väikesed või suuremad plekimõlkimised kerged juhtuma. Kui pargitud autole otsa sõidad, siis kuidas oleks kõige õigem toimida?

Statistika järgi juhtub lausa 40% õnnetustest just parklates ja seda eelkõige kitsastes kohtades manööverdamisel, eriti kui keegi on veel kehvasti parkinud. 

Kas tohib lahkuda?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus ütleb, et seesuguses olukorras ei tohiks kindlasti toimida nii, et jätad kojamehe vahele kirjakese või lahkud ilma midagi ütlemata. 

“Põgenemise korral pead teise auto remondi enda taskust kinni maksma ja võid saada trahvi ka politseilt,” märgib Kruus. “Kui kahju kannatanut kohapeal ei ole ja sul ei õnnestu teda kuidagi leida, siis on kõige õigem teavitada politseid.”

Kannatanule hüvitab sellises olukorras kahjud liikluskindlustus ning kuna oled õnnetuse põhjustaja, siis võib see sulle järgmise aasta maksena paarikümne euro võrra tõusta. Seega pole mingit põhjust põgeneda, sest selleks ju kindlustus ongi loodud, et saad õnnetuse korral probleemid lahendatud. Kaskokindlustus aga aitab korda teha sinu sõiduki, seega tasub ka selle kindlustuse võtmist kaaluda.

Liikluskindlustuse hinda oma sõidukile saad arvutada siit, kaskokindlustuse hinda arvutada ja pakette valida siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.