Parklad tihti täis: kuidas hoiduda mõlkimisest?

Kui avastad parklas enda mõlgitud auto ja süüdlane on teada, siis hüvitab kahjud tema liikluskindlustus.Foto: Shutterstock

Oled sõiduki ära parkinud ning asjatoimetustelt tagasi tulles avastad, et autol on mõlk, mida seal enne ei olnud. Kuhu oleks siis mõistlik parkida, et seda ei juhtuks?

Kõiki õnnetusi ära hoida ei saa

Paraku on tõsiasi, et kõiki õnnetusi ära hoida ei saa. “Kui soovid, võid ju parkida parkla kõige kaugemasse otsa. Samas ei pruugi ka see õnnetusi ära hoida. Sest kui räägime näiteks suurtest kaubanduskeskustest, siis tihtilugu on nende parklad niigi väga täis,” sõnab If Kindlustuse riskijuht Reet Veilberg. 

“Muidugi oleks tore, kui saaks parklad laiemaks teha – oleks kõigil mugavam ja vähem õnnetusi. Reaalsuses juhtub 40 protsenti liiklusõnnetustest just parkimisel manööverdades, seega on see tõesti probleemkoht,” nendib Veilberg. 

Lõuna-Euroopas on kitsastel teedel hakatud kasutama väiksemaid autosid ning paljud sõidavad üldsegi rolleritega. “Seega on autode suurus ja teede ning parkimiskohtade laius kindlasti väga oluline,” ütleb Veilberg. 

Tähelepanelik tuleks olla ka parema käe reegli osas. “Tavaliselt eeldavad laiemal teel sõitvad inimesed, et neil on peatee.” Siiski ei maksa üheski liiklusolukorras kiirelt teistele ette keerata, isegi kui sul õigus oleks. Mõistlik oleks teha kindlaks, et ka teine juht on sellest aru saanud – nii hoiad ära ebameeldivused nii enda kui teiste jaoks. 

Kui avastad parklas enda mõlgitud auto ja süüdlane on teada, siis hüvitab kahjud tema liikluskindlustus. See ongi kõige mõistlikum viis selliseid õnnetusi registreerida, sest kindlustus aitabki sellistel olukordadel kahjusid hüvitada. Kui aga õnnetuse põhjustaja põgeneb, peab ta hiljem tõenäoliselt maksma oma taskust kinni nii enda kui ka teise sõiduki remondikulud ja teda võib oodata ka trahv politseilt.

Seega isegi kui õnnetuse põhjustaja ei leia teise auto omanikku, tasub õnnetus politseisse helistades registreerida ja alles seejärel tohib sündmuskohalt lahkuda.

Sellest olenemata võib mõnikord juhtuda, et avastad enda autolt mõlgi ja ei tea ka ise, et kuidas see võis juhtuda. Sel juhul on abiks kaskokindlustus. Kuna juba väiksemadki remonttööd hakkavad tavaliselt pooletuhandest eurost, on hea sellist kaitset omada. Kui sul veel kaskolepingut sõlmitud ei ole, siis saad oma sõiduki kaskokindlustuse hinda arvutada siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.