Video: Lätis ehmatas autojuhte maanteel hädamaandunud lennuk

Maandumine oli ohtlik.Kuvatõmmis

Nädalavahetusel võis Riia lähistel Tallinna maanteel näha ka tiivulisi sõiduvahendeid. Õnneks suudeti suuremat kahju vältida.

“Täna õhtul tegi tehniliste probleemide tõttu hädamaandumise väikelennuk kahe inimesega pardal,” teatas Läti tsiviillennundusamet laupäeva õhtul. Vahejuhtum leidis aset Riia-Tallinna maanteel Adažis. Ameti teatel kaotas esialgsetel andmetel mootor jõu, kuid täpsemate põhjuste selgitamiseks teostatakse uurimine.

Ühest autost filmitud video näitab, et väikelennuk maandus küllaltki tiheda liikluse sekka ja tabas tiivaga ka liiklusmärki. Siiski õnnestus hädamaandumine edukalt. “Viga keegi ei saanud,” kinnitas lennundusamet. Samas avaldas piloot Aris Ceders põhjalikuma analüüsi kogu õnnetusest, kus kiitis väikelennuki pilooti.

Ta märkis, et probleemid algasid juba 3 minutit peale õhkutõusu ja kiirus hakkas langema. Enne Riia kohale jõudmist tehti tagasipööre. “Vaade ei ole julgustav – suur järv, laiuvad metsad,” kirjeldas ta. Piloodil seega palju valikuid ei olnud.

Nii suundus piloot Tallinna maantee poole ja lasi välja ka mayday kutsungi. Kuigi kiirus oli maandumise eel enam kui 110 km/h, oli see Cedersi sõnul optimaalne ning ainukese ootamatusena tuligi ilmselt liiklusmärk, mis lennuki kreeni lõi. Pidurdusteekond kujunes aga lühikeseks ja ükski auto viga ei saanud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.