Müüdid Eesti turul – kas isegi klaasitäkke parandus võib kaotada auto garantii?

Klaasi täkkeparandust ei pea tegema vaid margiesinduses.Foto: Shutterstock

Levivad jutud, et ei saa muudes remondiettevõtetes kui vaid maaletooja juures oma autot remontida ning isegi klaasitäkke parandamisel võib sõiduki garantii kaduda. Kuidas on tegelikult?

Nii mõnigi kord on kliendid arvamusel, et isegi auto klaasi ei tohi teistes remondiettevõtetes parandada, sest muidu kaotab auto garantii. “Tegelikkuses see nii ei ole,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus. “Mõistlik on ikka veenduda, et millisel juhul garantii kaob ja millisel juhul mitte,” märgib Kruus. 

Siiski ei pea klaasi täkkeparandust tegema vaid margiesinduses. Et aga süda tõeliselt rahul oleks, on alati kasulik konsulteerida selles osas kindlustusega, et selgitada välja ka garantii ja selle tingimused.

Ifis parandatakse klaas tingimusel, et kahjustuse läbimõõt on väiksem kui kaks sentimeetrit, see ei asu juhi poolel ja parandamisel klaasi soojendust ei rikuta. Muudel juhtudel klaas vahetatakse. Esi- ja salongiklaasi parandamise omavastutus on aga alati null eurot.

Kui sul veel kaskolepingut sõlmitud ei ole, siis saad Ifi pakettidega tutvuda ja oma sõiduki kaskokindlustuse hinda arvutada siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.