Kuidas mõjutab ilm täket klaasil?

Täkked iseenesest ei parane ja pigem muutuvad kahjustused klaasil veelgi suuremaks ja hakkavad juhti aina enam segama.Foto: Shutterstock

Kui kaasliikleja sõiduki ratta alt lennanud kivike teeb sinu auto esiklaasile täkke, tuleks lasta see võimalikult kiiresti ära parandada. Täkkeid on tihti märgata päikeselistel päevadel ning need võivad hakata juhti segama.

Kaskokindlustuse olemasolul saab klient selle kiirelt lasta parandada. Täke iseenesest ei parane, pigem muutuvad kahjustused klaasil veel suuremaks ja hakkavad juhti aina enam segama.

“Kuna täke areneb varem või hiljem praoks, tuleks sellega kohe tegeleda ja täke esimesel võimalusel parandada,” märgib If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. 

“Ettevaatlik peab olema just praegu, sest külma ilmaga saab väikesest täkkest suurem pragu üsna kiiresti. Peamine põhjus on külma välisõhu ja sooja salongiõhu erinevusest tekkivad pinged klaasis ning ka see, et plusskraadidega koguneb täkkesse vesi, mis külmudes paisub,” selgitab Kruus.

Klaasi tuleb ohutult puhastada

Klaasi ei tohiks puhastada ka terava metallkaabitsaga – olemasolevad kahjustused ei pruugi selle tagajärjel küll laieneda, aga võivad tekkida hoopis uued kahjustused. Lisaks võib tugev kraapimine mõjuda kahjulikult klaasi tihendile, eriti siis, kui väljas on miinuskraadid ja tihend külmunud. Seega ei tasu liiga suure hooga klaase puhastades ka tihenditesse n-ö sisse sõita.

“Autot puhastatakse selleks ettenähtud vahenditega – kui autot metallist lumelabidaga puhastades kraabitakse auto ära, siis selline asi ei ole kaskojuhtum,“ sõnab Kruus. 

Tasub teada, et If Kindlustuse kaskokindlustuse omanikele hüvitatakse klaaside täkkeparandused alati ilma omavastutuseta.

Kui sa ei ole päris kindel, milline pakett oma auto kaitsmiseks valida, saad kaskopakettidega tutvuda If Kindlustuse kodulehel või otse siit oma sõidukile kaskokindlustuse hinda arvutada

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.