Kas kaskokindlustus kaitseb, kui soovin minna Skandinaaviasse suusapuhkusele?

Oma autoga reisile minnes oled oma aja peremees.Foto: Shutterstock

Kui sul on sel talvel plaanis minna suusapuhkusele näiteks Skandinaaviasse, ja soovid seda teha enda sõidukiga, siis on plussiks kindlasti see, et saad olla enda aja peremees ja ei pea sõltuma lennuaegadest või ühistranspordist. 

Lumisel sõiduteel peab aga olema ettevaatlik, sest isegi väiksem plekimõlkimine, tehniline probleem või muu õnnetus võib reisi rikkuda, tuues kaasa keerulist paberimajandust ja suuri kulutusi. Kui kohustuslik liikluskindlustus peab välisreisile minnes kindlasti kaasas olema, siis kuidas on lood kaskokindlustusega ja kuidas see sind aidata saab?

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja ütleb, et kaskokindlustus kaitseb sinu sõidukit lisaks Eestile ka Euroopas ringi reisides ning kindlustuse kehtimise piirkonna saab ära määrata kindlustust ostes. 

Kuna ees võib oodata pikk sõit, siis tuleks vaadata enne reisi üle ka auto tehniline olukord: vedelikutasemed, rehvirõhud ja kas sõidukis on olemas puksiirköis ja tungraud.

Kui suusareisi jooksul peaks juhtuma liiklusõnnetus, siis Euroopa majanduspiirkonnas näiteks kergemate plekimõlkimistega olukord lihtne – õnnetus registreeritakse, ning kui kui auto on sõidukõlbulik, siis saad reisi jätkata. Vajadusel leitakse sulle lähim remonditöökoda kohapeal või siis tehakse auto korda kodumaale tagasi jõudes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.