Kuidas arvutatakse elektriauto kindlustusmakset?

Elektriauto.Foto: Shutterstock

Kui oled ostnud endale elektriauto ja hakkad sõidukile kindlustust valima, siis kas selle arvutamine erineb kuidagi tavalise sisepõlemismootoriga auto kindlustusest?

  If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuhi Reet Veilbergi sõnul suures plaanis mingeid suuri erisusi ei ole “Enamik kahjusid on ikka seotud klaaside ja parklates toimuvate õnnetustega,” selgitab Veilberg. Ja need ju elektri- ja sisepõlemismootoriga autol ei erine. Ka metsloomadega õnnetused on kahjuks küllaltki tavapärased.

  Kindlustuse hinda kujundab paljuski ka mudel ise. “Kiirema kiirendusega sõidukitel on pisut kõrgem kindlustusmakse,” räägib Veilberg. Sama kehtib ka sisepõlemismootoriga autode puhul, kuna statistika näitab, et kiirema kiirendusega autodega juhtub sagedamini õnnetusi.

  Kogemus mängib rolli

  Kõige suuremat rolli kindlustuse kujunemisel mängib siiski sõidukijuhi enda kogemus ja eelnev ajalugu. Oma rolli mängib muidugi ka autode remondihind jms.

  Elektriautodele pakub If Kindlustus lisaks 15% kõrgemat hüvitist auto hävimisel ja kaitse all on nii laadimiskaabel kui ka -seade.

  Olenemata sellest, kas sõidad elektriautoga või kasutab sõiduk mõnda teist kütust, If Kindlustuse kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

  Populaarsed lood mujal Geeniuses

  Igal reedel

  Telli Autogeeniuse uudiskiri

  Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.