Kas õnnetuse registreerimiseks on vaja paberist blanketti?

Enam ei ole vaja paberblankette kindalaekas hoida.Foto: Shutterstock

Kui õnnetus juhtub, on kõige olulisem see registreerida. Mõned aastad tagasi oli tavaline, et autos oli selleks puhuks alati olemas paberkujul blankett. Täna piisab aga nutirakendusest.

Maailm liigub paberivaba keskkonna poole ja nii ka kindlustussektor. Eesti Liikluskindlustus Fond on välja töötanud eraldi veebirakenduse, kus on võimalik mobiilis kohe õnnetusega seonduvad asjaolud kirja panna. Seal on detailiselt kirjas, mida peab õnnetuse järgselt üles märkima ning milliseid pilte tuleks teha.

Lihtsamate juhtumite puhul, kus inimene viga ei saanud ja häirekeskust teavitama ei pea, saab õnnetuse registreerida ka ilma mobiiltelefoni või liiklusõnnetuse vormistamise blanketita. “Näiteks võib kasvõi paberi peale vabas vormis õnnetuse kirja panna, sündmuskohast ja sõidukite liikumisest skeem joonistada,” selgitab If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. Kindlasti peavad mõlemad osapooled selle ka allkirjastama. 

Kõige olulisem on see, et ilma õnnetust registreerimata sündmuskohalt ei lahkutaks. Tekkinud olukorras tuleks kindlasti teha ka fotod, mis tänu taskus olevale telefonile väga keeruliseks ülesandeks ei tohiks osutuda.

Enne liiklusesse asumist tasub kindlasti veenduda, et autol oleks olemas kehtiv liikluskindlustus. Lisaks tasub lisakaitsena juurde võtta ka kaskokindlustus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.