Kas kaskokindlustust tasub teha ka vanemale autole?

Kõiki õnnetusi paraku ennetada ei saa ning siis ei küsi ka keegi, kui uus või vana on sinu auto. Foto: Shutterstock

Kaskokindlustus tuleb sulle appi olukorras, kus oled ise avarii põhjustanud, sõidukil esineb tehniline rike või kaotad näiteks autovõtmed ära. Aga kui vanale autole saab üldse kaskolepingut teha

Kõiki õnnetusi paraku ennetada ei saa ning siis ei küsi ka keegi, kui uus või vana on sinu auto. 

Näiteks kui sõidad otsa metsloomale või avastad sõiduki kerelt kriimukese, on kaskokindlustus sinu hea abikäsi. Keegi ei soovi ju suuri kahjukulusid omast rahakotist kinni maksta! Teatavasti hakkavad juba väiksemadki remondid pooletuhandest eurost, veidigi tõsisemad remondid viivad hinna aga kiirelt tuhandetesse eurodesse.

If Kindlustuses saab kindlustada kaskoga kuni 25 aasta vanuseid autosid ehk otsapidi isegi möödunud sajandi autosid – niisiis kõik autod, mis on esmaregistreeritud aastal 1998 või hiljem. “Sellega oleme selgelt turul erilised,” ütleb If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja. Enamasti ei kindlustata Eestis sõidukeid, mis on üle 15 aasta vanad.

Ifi kaskokindlustusega saad tunda end kindlana ka välismaal ringi sõites, sest kindlustus kehtib kõigis Euroopa riikides (välja arvatud Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas). 

Kui soovid teada, palju maksab sinu sõidukile kaskokindlustus, saad arvutada hinda If Kindlustuse kaskokindlustuse kalkulaatorist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.