Mida teha, kui sõiduki rehv maanteel puruneb?

Sellises olukorras tasub hoida tee äärde, et sa teisi ei segaks või teeksid seda võimalikult vähe.Foto: Shutterstock

Sõidad maanteel ning ühtäkki puruneb auto rehv. Peatud teeserval ja selgub, et varurehvi polegi kaasas. Mida sellises olukorras teha ning kas on põhjust pöörduda abi saamiseks ka oma kindlustusseltsi poole?

Kas vahetada ise või kutsuda abi?

“Sellises olukorras tasub hoida tee äärde, et sa teisi ei segaks või teeksid seda võimalikult vähe,” ütleb If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. Ise on mõistlik vahetada rehvi vaid sellisel juhul, kui see on ohutu. 

“Kui sul on kaskokindlustus, siis on hea teada sedagi, et kõigis If Kindlustuse kaskopakettides on autoabi teenus tasuta,” märgib Kruus. See tähendab, et abimehed on vaid telefonikõne kaugusel. “Siis sa ei pea ise seal maanteel rehvi vahetama hakkama. Autoabi raames aidatakse sind kohapeal või pukseeritakse sõiduk sinu soovitud sihtkohta,” selgitas Kruus. 

Hätta ei jää sa ka välismaal!

Siinkohal on paslik meelde tuletada, et autoabiteenus kehtib ka Euroopas reisides. See tähendab, et kui satud hätta näiteks Euroopa ringreisil või lihtsalt Lätit või Soomet külastades, siis saad alati autoabi kutsuda ning ei pea murega üksi jääma.

Kui sinu sõidukile ei ole veel kindlustust tehtud, saad kaskokindlustuse hinda arvutada ja pakette valida siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.