Kas kindlustusselts aitab, kui külmade saabumisega sinu auto ei käivitu?

Kui auto külmaga ei käivitu, siis aitab Autoabi.Foto: Shutterstock

Talve saabumisega võib mõnel hommikul tabada autojuhti ebameeldiv üllatus, kui selgub, et auto ei taha külma tõttu käivituda. Kas kindlustusselts saab siin aidata?

  Kui sinu autole on sõlmitud Ifi kaskokindlustus, siis muretsemiseks põhjust ei ole. Kaskoga kaasneb ka ööpäevaringne autoabi, mis aitab autoomanikke erinevate probleemidega.

  Talvisel ajal vajavad autod ka aeg-ajalt käivitusabi või on auto libedaga teelt ära vajunud ning vajatakse lumehangest väljatõmbamist. “Auto kinnijäämise korral aidatakse ikka siis, kui auto on hädas kas parklas või teel. Kui on mindud kuskil rappa või tühjale põllule, siis sinna autoabi järgi ei tule,” märgib If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruus.

  Talviste tormide ajal tuleb arvestada, et autoabil võib võtta aega enne, kui abivajajateni jõutakse.

  Seega meeles tasub pidada, et autoabi pole mõeldud vaid selleks, et kui satud õnnetusse ja vajad hiljem puksiiri. Kui autoga jääd ikkagi tee äärde, näiteks saab kütus otsa või auto ei käivitu hommikul, saad ikkagi abi. Autoabi korraldab lisaks tee äärde jäänud auto remonditöökotta viimise kui ka reisijate kohale viimise.

  Abi saavad ka elektriautode omanikud 

  Autoabi tuleb appi ka siis, kui autol on tee peal kütus otsa saanud või kui rehv vajab vahetamist. Muretsema ei pea ka elektriauto omanikud. Kui mingil põhjusel jääb elektriautoga tee peale, kui ei jõudnud näiteks laadimispunkti, siis autoabi tuleb appi. “Seda küll juhtub pigem harva,” räägib Kruus.

  Seega tasub If Kindlustuse kaskokindlustuse klientidel autoga tee äärde jäämisel esimese asjana just Ifi autoabisse helistada numbril (+372) 777 1211.

  Kui soovid oma autot kaitsta kaskokindlustusega, saad selle hinda arvutada siit.

  Populaarsed lood mujal Geeniuses

  Igal reedel

  Telli Autogeeniuse uudiskiri

  Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.