Katusele kinnitatud jalgratas lendab tagumisele autole ja teeb kahju. Kes hüvitab?

Kuna rattahooaeg saab peagi suurema hoo sisse, siis oleks mõistlik teha enda rattale ka rattakindlustus.Foto: Shutterstock

Ilmad lähevad aina soojemaks ning kutsuvad üha enam veetma aega kodust väljas. Üks hea viis ilusaid ilmasid nautida on teha seda jalgrattaga, mille saad ka autoga igale poole kaasa võtta. Mida teha aga olukorras, kus ratas sõiduki katuselt maha kukub ja tagumisele autole kahju teeb? Kes katab kulud?

Appi tuleb liikluskindlustus

“Sellises olukorras hüvitab kulud viga saanud sõiduki liikluskindlustus, sest õnnetus toimus liiklussituatsioonis,” ütleb If Kindlustuse riskijuht Reet Veilberg. Kui peaks juhtuma, et viga saab ka jalgratta omaniku auto – näiteks tuli ratas kinnitusest lahti ja jättis auto kerele kriimud –, siis on kõige paremaks abimeheks kaskokindlustus, kes kulusid katta aitab. 

Kuna rattahooaeg saab peagi suurema hoo sisse, siis oleks mõistlik teha enda rattale ka rattakindlustus. Ifis saad kindlustada nii tavalisi kui ka elektrilisi jalgrattaid. Siinkohal ei mängi ka ratta vanus suurt rolli. Oluline on see, et ratas ei maksaks üle 3000 euro ja oleks kindlustamise ajal töökorras ja kahjustusteta. 

Seesugune kindlustus kehtib olukorras, kus ratas saab ootamatult kahjustada või varastatakse. Kindlustuslepingu saab sõlmida 12 kuuks ning see kehtib kõikjal maailmas. 

Kui sul veel kaskolepingut sõlmitud ei ole, siis saad erinevate pakettidega tutvuda siin, ning rattakindlustuse kohta lugeda lähemalt siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.