Väike kriim autol – kui palju selle parandamine maksab?

Sõidukijuhid ei ole enamasti kursis sellega, kui kulukaks võivad parandustööd minna.Foto: Shutterstock

Keegi manööverdab parklas sinu autole kergelt pihta ning sõiduki kerele tekib väike kriim. Kas on mõtet klaarida asjad kohapeal omavahel selgeks ja kui kalliks kriimu parandamine maksma võib minna?

Remont on kallim kui arvatakse

Sõidukijuhid ei ole enamasti kursis sellega, kui kulukaks võivad parandustööd minna. “Tavaliselt algavad värvitööde hinnad ligi poole tuhandest eurost,“ ütleb If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. 

“Kindlasti ei tasu teha omavahelisi kokkuleppeid, kui keegi näiteks parklas sinu sõidukile otsa sõidab. Ei ole kuigi tõenäoline, et teine juht sooviks anda sulle 500 eurot ja alla selle jääd suure tõenäosusega kaotajaks sina,” märgib Kruus. Seesuguste kahjude hüvitamiseks ja korda tegemiseks ongi mõeldud liikluskindlustus. Lisaks on mõistlik teha autole ka kaskokindlustus – sel juhul saad abi ka siis, kui oled ise kellelegi otsa sõitnud. 

Kuidas toimida?

Esiteks tuleb olukord fikseerida: teha vigastusest ja sündmuspaigast foto. Kui teist osapoolt kohapeal ei ole, siis tuleb teavitada politseid ja tegutseda neilt saadud juhiste järgi. Seejärel saad võtta ühendust oma kindlustusseltsiga, soovitatavalt esimesel võimalusel. 

Kui sinu sõidukil veel kaskokindlustust ei ole, siis saad Ifi kaskopakettidega tutvuda ja kindlustuse hinda arvutada siin

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.