Kui kiiresti jõuab autoabi minuni, kui olen autoga paksus metsas kinni ning ise liikuma enam ei saa?

Foto: Shutterstock.

Erinevate matkaradade külastamine on olenemata aastaajast inimeste hulgas väga populaarne viis oma vaba aega värskes õhus veeta. Kui peaks juhtuma aga, et auto enam näiteks Alutaguse paksus laanes metsateel käivituda ei taha ning vajad abi, siis kes aitab?

Vanasti võis autode probleeme lahendada ka mõni tehniliselt taibukam inimene, kes oskas ise kiirelt tekkinud vea üles leida ning käepäraste vahenditega ehk ka selle ära parandada. 

Nüüdseks on aga autod tehnoloogiliselt niivõrd arenenud ja keerukad, et ega ilma spetsialistide abita ei olegi võimalik autode juures suurt midagi ise ära teha. Nii ongi kõige mõistlikum lahendus kutsuda endale autoabi.

Kaskokindlustuse omanikele on teenus tasuta

Kõige kindlam on olukord neil, kes on võtnud endale If Kindlustuse kaskokindlustuse – neile on autoabi täiesti tasuta, teistel on võimalus oma kulude ja kirjade eest samuti autoabi kohale kutsuda.

Üldjuhul jõuab sellistel olukordades abi inimesteni umbes poole tunni kuni tunni jooksul. Mõistagi oleneb kõik olukordadest, vahel võib abi saabuda juba veidi varem, vahel võib ka veidi hilineda.

Tähele tasub panna ka seda, et autoabi saab aidata neid kliente, kes kasutavad siiski liikluseks mõeldud teid, ehk siis kui mõni uljaspea on sõna otseses mõttes metsa sõitnud ja kinni jäänud, siis see ei kuulu tavapärase autoabi kaitse alla.

Vajaduse otsustab lõpuks iga klient ise

Autoabi vajaduse kohta otsustab iga klient ise. Kui abi on juba välja kutsutud ning peaks siiski juhtuma, et juht saab oma auto enne autoabi kohale jõudmist tööle ja saab muretult sõiduga jätkata, siis tasuks sellest ka kindlustustele võimalikult kiiresti teada anda, et vältida autoabi asjatut sõitu. 

Kui vajad autoabi, helista Ifi kindlustustelefonile +372 777 1211.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.