Mida kujutab endast õppesõidukaitse ja kes selle endale vormistama peaks?

Foto: Shutterstock.

Lisaks autokoolile õpetavad paljud pered oma nooremaid liikmeid autoga sõitma ise. Selleks tarbeks on vaja lihtsalt taotleda juhendaja tunnistus, mis antakse välja piisava sõidukogemuse ning vanuse täissaamisel.

Liiklusesse õppima sööstmine toob endaga aga kaasa palju riske, sest algajad juhid pole arusaadavalt liikluskeerises kõige vilunumad.

Kui peaks tõesti juhtuma avarii, tuleb kasuks õppesõidukaitse nimeline kindlustus. Pereliikmete sõitma õpetamine on kaetud kõikides If Kindlustuse kaskopakettides automaatselt, seega on “õppesõidukile” mõistlik sõlmida ka kaskokindlustus. See kehtib nii autodele kui mootorratastele.

Siin tasub meelde jätta tingimus, et kasko kehtib vaid pereliikmetele. Kui autot õppesõidukina raha teenimise eesmärgil kasutada, tuleb see lepingule eraldi märkida.

Kaskopaketid pakuvad kindlustatavale tõepoolest rohkelt võimalusi, ent lisaks õppesõidu kaitsele saab If Kindlustuse kaskoga kaasa ka muid põnevaid kaitseid. Näiteks kadunud võtemete asendamise kulu omavastutuseta või hooajaväliselt eemale paigutatud rehvide-velgede kaitse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.