Mida pean teadma, kui tahan minna elektriautoga reisima?

Laadimiskohad peaks reisil kindlasti ette planeerima.Foto: Shutterstock

Mitmed elektriauto omanikud on teinud katsetusi, kas sellega saab ette võtta pikemaid matku või minna reisile. Millega peaks siis arvestama?

Laadimiskohad tuleks ette planeerida

“Elektriauto omanikud teavad niigi, et peaksid laadimiskohad ette planeerima, seega seda ei pea neile rohkem meelde tuletama,” ütleb If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja. 

Hea on aga teada, et kui lähed reisile ja tulevad ette ootamatused, siis nii Eestis kui ka laiemalt Euroopas aitab sind autoabi, et viia su auto laadimispunkti. Kuna autoabi on Ifis tasuta kõigile, kes on sõlminud kaskokindlustuse, siis ei pea kindlustuse omanik muretsema, et ta hätta jäetakse. Abi saab kutsuda ööpäevaringselt. 

Aga olenemata sellest, kas sõidad elektri- või fossiilseid kütuseid kasutava autoga – pikemal reisil võib juhtuda igasugu õnnetusi, milles mootor rolli ei mänginudki: kas purunevad rehvid või satud avariisse. Kasko tuleb igal juhul kasuks. 

Kui sinu autol veel kaskot peal ei ole, siis saad oma sõiduki kaskokindlustuse hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.