Miks ei tasu kindlustusjuhtumi puhul sõlmida omavahelisi kokkuleppeid?

Ka väiksema plekimõlkimise korral ulatuvad remondikulud kõrgemaks kui autoomanikud oleksid nõus oma taskust maksma.Foto: Shutterstock

Vahel võib väikese liiklusõnnetuse puhul tekkida tahtmine jõuda omavahelisele kokkuleppele ning ei soovita sellest kindlustusseltsi teavitada. Kas selline tegevus on lubatud ja millal seda teha tohiks?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul ei ole peaaegu kunagi mõistlik sõlmida osapoolte vahel kokkulepet, sest ka väiksemad remondiarved hakkavad pooletuhandest eurost.

“Vaevalt on inimesed nõus omavahel sellist summat välja käima,” arvab Kruus. Lisaks ei tõuse ka igakuine kindlustusmakse nii oluliselt, et selle tõttu kokkulepe end õnnetuse põhjustaja jaoks ära tasuks. “Nii ei ole ka süüdlasel mingit põhjust hakata ise kahjusid kinni maksma,” selgitab Kruus. 

Nii soovitab ta õnnetuse juhtumise korral kindlustusseltsi ikkagi teavitada. 

Kui aga teiseks osapooleks on võõrale inimesele kuuluv aed, maja või sõiduk, siis tasuks kindlasti võimalike probleemide ja kahjukulude alla toomiseks kindlustusega ühendust võtta.

Liiklusõnnetuse süüdlast on mõnikord raske kindlaks teha. Sageli arvavad mõlemad osapooled, et neil oli õigus. Kui õnnetuse üheks osapooleks satub väga osav manipulaator, siis võib süüdlane oma vastutusest proovida välja rääkida ning teadlikult valeinfot jagada.

Selleks, et vältida kõiksuguseid lahkhelisid, tasub õnnetuse fikseerimiseks välja kutsuda politsei, teha sündmuskohast pilte, keskendudes seejuures mitte auto vigastustele, vaid pildistada üles laiemat liiklusolukorda ning kindlasti teavitada ka kindlustust. Nõu saab küsida ka Ifi Kindlustustelefonilt 777 1211.

Suurema turvatunde ja südamerahu tagamiseks võib enda sõidukile sõlmida kaskokindlustuse. If Kindlustuse kaskokindlustuse kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.