Miks tasub kindlustusleping noorel juhil kohe enda nimele sõlmida?

Kindlustuslepingu oma nimele võtmisega ei ole mõtet tegelikult venitada.Foto: Shutterstock

Kui oled load saanud, siis alguses tundub, et mõistlikum on auto kindlustus jätta vanemate nimele, kuna kindlustusmakse on siis odavam. Kui mõistlik selline lähenemine on?

Tegelikkuses ei ole soovitatav kindlustuse enda nimele võtmist liiga pikalt edasi lükata. “Kuigi algaja juhi kindlustusmakse on kallim, hakkab kahjudeta sõitude korral kindlustusmakse iga aasta langema,” selgitab If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Reet Veilberg. 

Üldjuhul ei ole vaja kogu aasta kindlustust korraga osta, vaid saab osta poole aasta või ka kvartali kaupa või tasuda poliisi eest osamaksetega, ehk siis nii, kuidas kindlustusvõtjale endale paremini sobib. 

“Kõige mõistlikum on kindlustus võtta sellel inimesel, kellel on see huvi kindlustamise vastu ehk kes sõiduvahendit peamiselt kasutab,” selgitab Veilberg. Kui noor juht hoiab kindlustust ema või isa nimel, siis lähevad ka võimalikud kahjud nende nimele. “Kui õnnetus on juhtunud, siis läheb ka nende kindlustusmakse kallimaks,” lisab ta.

Kindlustuse hind hakkab langema siis kui ostad endale esimese poliisi

Kui noor juht alustab kohe ise enda nime alt kindlustamist, siis hakkab jooksma ka tema enda ajalugu, mis vähendab ka tulevikus riske. Alguses on riskid suuremad, kuid õnnetusi vältides vähenevad riskid ning kindlustusmaksed vähenevad kiiresti.

Kui võtad aga kindlustuse alles hiljem enda nimele, siis hakkab kogu protsess sinu jaoks pihta sellest hetkest, kui sõlmid esimese kindlustuspoliisi ja vahet pole, mitu aastat sa varem ilma õnnetusse sattumata liikluses osalesid.

“Hoiduda tuleks avarii põhjustamisest. Siis läheb kindlustus tavaliselt aasta pärast soodsamaks ja ka noorusest tulenev hinnalisa väiksemaks,” sõnas Veilberg.

Samuti tõi Veilberg välja, et noored saavad liikluskindlustuse kindlustusmaksete hinda vähendada, kui kasutavad väiksema võimsusega autosid. Nii noorel kui ka vanal juhul on mõistlik enda autot kaitsta ka kaskokindlustusega, sest ikka ja jälle juhtub õnnetusi, mida on väga raske ka kõige hoolikamalt sõites vältida. Näiteks teise auto ratta alt lendav kivike, kellegi poolt kaubanduskeskuse parklas uksele tekitatud kahjustus või teele hüppav metsloom, on vaid mõned näited olukorrast, mida on väga keeruline või teinekord lausa võimatu ära hoida. Kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.