Pühade ajal kogu pere ja lemmikloomad autosse ja vanematele külla. Kuidas lemmiklooma autos sõidutada?

Kui võtad lemmiklooma pühadeks kaasa, siis tasub autos vaadata, et ta autojuhti segada ei saaks.Foto: Shutterstock

Pühade ajal ollakse sageli oma kodust mitu päeva eemal. See tähendab, et ka lemmikloomad võetakse külla kaasa. Kuidas aga lemmikloomadega autos sõita, nii et see oleks ohutu nii loomale kui ka autos olevatele inimestele.

Kui loom on lahtiselt autos ja peaks õnnetus juhtuma, siis muutub pere lemmik avarii korral hoopis täiendavaks ohuallikaks. 

Esimese asjana tuleb kindlasti loom autosse paigutada nii, et ta ei saaks istmete vahel ringi liikuda ja juhti häirida. Kõige parem on selleks kasutada transpordipuuri. Seal on ka loom õnnetuse korral kõige paremini kaitstud. Väiksemaid loomi saab transportida puuris, mida saab autosse turvavööga kinnitada. Sobiva puuri leiab kõigile lemmikutele. Olemas on ka spetsiaalsed pehmendustega puurid, mille saab paigutada pagasiruumi.

Lisaks puuridele on olemas ka spetsiaalsed traksid ja rihmad, mille abil saab lemmiku liikumist sõidukis piirata.

Lemmikloomadega ringi sõites tasub mõelda, et mitte kõigile loomadele ei meeldi autoga sõita ning neil võib nö merehaigus tekkida. Sellisel juhul peaks autojuht sellega arvestama ning vältima kiiret ja järsku sõidustiili. Talvistes oludes liigeldes tasub äkilisi sõidustiile vältida mõistagi ka lemmikloomadeta liigeldes. 

Kui on teada, et koer või kass ei kannata autosõitu, tasub enne käia loomaarsti juures ning küsida ravimeid, mis olukorda leevendaksid.

Samuti ei tohiks kodulooma üksinda autosse jätta, kui pole teada, kas ta ka omaniku juuresolekuta ilusti käituda oskab. Rahutu koer võib väga vabalt üksinda autosse jäädes midagi katki närida, olgu siis rooli või käigukangi nupu.

Oma koduloomale on mõistlik kaaluda ka lemmikloomakindlustus tegemist,  mis aitab erinevate ootamatustega toime tulla. Lemmiku kindlustuse hinda saad arvutada siit. If Kindlustuse lemmikloomakindlustuse kohta saad rohkem infot lugeda siit.

Teatavasti on liikluskindlustus Eestis sõidukitele kohustuslik, aga hea on meeles pidada, et kaskokindlustus pakub täiendavat südamerahu. Ka maanteel liigeldes on hea teada, et kaskoga lisanduv 24/7 autoabi annab suurema kindlustunde.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.