Sõidan rattaga autole sisse – kas kahjud hüvitan omast taskust?

Selliseid õnnetusi on alati väga keeruline lahendada.Foto: Shutterstock

Ilmad on läinud soojaks ning tänavapildis näeb aina rohkem rattureid. Paraku tähendab see ka liiklusõnnetuste arvu suurenemist, kus üheks osapooleks on rattur, kes saab paraku pea alati suuremaid vigastusi. Kas ka siin tuleb kulude hüvitamisel kindlustus appi?

“Selliseid õnnetusi on alati väga keeruline lahendada,” nendib If Kindlustuse sõidukikindlustuse riskijuht Reet Veilberg. Kui aga nii ratas kui auto liiguvad, siis selgitatakse vastutav pool kahjukäsitluse käigus. Isegi kui jalgrattur eksis liiklusseaduses toodud reeglite vastu, hüvitab ratturile kahju alati liikluskindlustus, sest mootorsõiduki juht vastutab alati, kui viga saab jalakäija või rattur.

Kui süüdi jääb rattur

Kui õnnetuse põhjustas rattur, siis hüvitab tema enda vigastused õnnetusjuhtumikindlustus. Ratta eest aitab kahjukulusid kanda aga autojuhi (kui suurema ohuallika) liikluskindlustus. Hüvitise suurus võib aga väheneda olenevalt sellest, kui suur süü ratturil oli. 

Kui auto saab õnnetuses mõlkida, võib omanik esitada ratturile nõude tekkinud kahju hüvitamiseks. Selle aitab hüvitada jalgratturi enda (eraisiku) vastutuskindlustus, mida saab osta kodukindlustuse kaudu. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.