Kuidas osta autot ilma esmase sissemaksuta?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Auto liisimine on aastaid juba täiesti loogiline moodus vähegi kallima auto ostmiseks. Kuigi igakuise kuumaksu tasumine võib olla ilusti jõukohane, on sageli probleemiks just esmase sissemaksu tasumine.

Uuemate autode puhul on see tavaliselt 10%, aga uus auto on kallim ja ikkagi tuleb korraga lauale panna tuhandeid eurosid. Ostes vanema, aga soodsama auto, tahavad liisinguandjad sageli 20-30% sissemaksu, tõstes selle taas mitmetuhande euroni.

Sissemaksu ja kaskokindlustuse kohustust ei ole

Seetõttu ongi Auto24 liising loodud inimestele, kes ei soovi korraga nii suurt kulutust teha. Liising võimaldab osta nii uut kui ka kasutatud autot summas 15 000-25 000 eurot sissemaksuvabalt.

Samuti on liisingu võimalik loobuda kaskokindlustusest ning seega muuta igakuist makset soodsamaks.

Tarbetult riskida ei ole mõtet

Samas on oluline arvestada, et õnnetuse korral võivad kulud olla kordades suuremad, kui kindlustusmaksed ning auto ostuks võetud summa tuleb igal juhul liisinguandjale tasuda. Seega on kaskokindlustus ostja jaoks ikkagi oluline seljatagune ja kergekäeliselt sellest loobuma ei peaks.

Liisingu intressimäär on alates 5,9% aastas ning vastuse taotlusele saab ühe päeva jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.