Autolaenu refinantseerimine: ära piirdu ühe pakkumisega, vaid võrdle erinevaid laenuandjaid

Erinevatel laenuandjatel võivad olla erinevad abikõlblikkuse kriteeriumid, seega on oluline võrrelda mitmeid valikuid.Foto: Canva Pro, Sasirin Pamai

Ärge piirduge ainult praeguse laenuandjaga. Uurige pakkumisi erinevatest allikatest, sealhulgas autolaenude firmadest, veebilahendustest, traditsioonilistest pankadest ja krediidiühistutest. See aitab leida konkurentsivõimelisima intressimäära. 

Pidage meeles, et erinevatel laenuandjatel võivad olla erinevad abikõlblikkuse kriteeriumid, seega on oluline võrrelda mitmeid valikuid.

Mõistke võimalikke tasusid

Kontrollige, kas teie praegusel autolaenul on ennetähtaegse maksmise trahvid. Need trahvid võivad refinantseerimise finantskasu neutraliseerida, seega on oluline teada, kas need kehtivad teie praeguse laenu kohta. 

Lisaks olge teadlik uue laenuga seotud tasudest, näiteks taotlustasudest, päritolutasudest või muudest lõivudest. 

Teadke oma auto väärtust

Uurige ja määrake oma sõiduki praegune väärtus. Auto väärtust mõjutavad sellised tegurid nagu mark, mudel, aasta ja läbisõit. 

Teie auto väärtuse mõistmine aitab teil otsustada, kas refinantseerimine on õige samm või võib parem valik olla müümine või vahetamine. 

Igal laenuandjal on spetsiifilised nõuded. Enne taotlemist koguge järgmist teavet: 

  • Järelejäänud saldo teie praegusel laenul.
  • Teie auto ajalugu, sealhulgas vanus ja läbisõit.
  • Teie krediidiajalugu ja krediidiskoor.
  • Teie auto laenu ja väärtuse suhtarv, mis võrdleb laenu summat sõiduki väärtusega.

Olge teadlik, et teie krediidiskoor ja auto laenu ja väärtuse suhtarv mõjutavad oluliselt teie kvalifitseerumist laenu saamiseks ja teile pakutavat intressimäära. 

Oluline on vaadata autolaenu refinantseerimist oma üldise finantsolukorra kontekstis. Kaaluge, kuidas see sobib teie eelarvesse ja pikaajalistesse finantseesmärkidesse. Madalam igakuine makse on ahvatlev, kuid veenduge, et refinantseerimistingimused sobiksid teie finantsolukorra ja eesmärkidega.

Viimaks, kui otsustate taotleda autolaenu refinantseerimist, veenduge, et kogute kõik vajalikud dokumendid, sealhulgas teavet teie praeguse laenu, teie auto andmete ja teie krediidiajaloo kohta. See lihtsustab taotlemisprotsessi ja aitab teil saada parimaid võimalikke tingimusi.

Olge refinantseerimise kaalumisel ettevaatlik ja veenduge, et see tõesti aitab teie finantsolukorda. Kui otsustate edasi liikuda, võrrelge pakkumisi hoolikalt ja tehke valik, mis sobib teie eesmärkide ja eelarvega.

Vaata lähemalt veebilehelt altero.ee.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.