Luksusbrändi üle viimine uude peakorterisse, mis asub Toyota linnakus Shimoyamas, langeb kokku luksusbrändi 35. asutamisaastaga.
Esmakordselt on nüüd Lexuse tegevusvaldkonnad (müük ja turundus) koondatud ühte hoonesse, kaasa arvatud teadus- ja arendustegevus ning disaini valdkond. Erinevate valdkondade ühe katuse alla toomine tugevdab veelgi koostööd meeskondade vahel ning tõhustab kiiremat arendust prototüübist tootmismudelini, sealhulgas järgmise põlvkonna Lexuse mudelite kiiret turule toomist.
Arendustööd toetab ka peakorteri lähedal asuv testimisrada, mis avati 2021. aastal. Seal on olemas testrada ning teede võrgustik erinevate tee- ja pinnasetüüpidega. See on juba osutunud tõeliseks väärtuseks, et veelgi suurendada Lexuse sõidumugavust – fookuses on nii mugavus, usaldusväärsus kui kontroll sõiduki üle igas olukorras. Seda on tõestanud Lexuse uued mudelid LBX, uue põlvkonna NX ja täiselektriline RZ.
![](https://geenius.ee/app/uploads/sites/4/2025/01/3abf8a0a227ec5431d611f3dc64432bb-scaled.jpg)
Shimoyamasse asus ka ralliautode arendamine
Lisaks Lexusele asub Shimoyamas ka TOYOTA GAZOO Racingu arendustöö. Esimesel korrusel asuvad sõidukite alad, mille kujundus meenutab legendaarse Nürburgringi ringraja garaažibokse Saksamaal – kohta, kus on arendatud ja täiendatud nii GR-i kui ka Lexuse mudeleid.
Seal saavad kõik tiimi liikmed koos töötada, hinnata sõidukeid testradadel ning teha arendustöid, et toota veel paremaid autosid.
![](https://geenius.ee/app/uploads/sites/4/2025/01/b5d040fa846106e8c5f8e41d5e540d30-scaled.jpg)
Uus peakorter pakub võimalusi loovaks koostööks
Ametlikul avamisüritusel ütles Toyota Motor Corporationi esimees Akio Toyoda: “Siia tuleb tööle umbes 3000 inimest, sealhulgas arendajad ja testijad Lexusest ja GAZOO Racingust, et katsetada ja täiustada autosid. Kuigi Shimoyama ei ole tootmisvabrik, sõidavad siin valmistatud autod maailma kõikidel maanteedel ja toovad paljudele inimestele naeratuse näole.”
Linnaku lääneosas asub külastajate hoone loovaks koostööks äripartnerite ja tarnijatega. Siinses avaras ruumis saab teha koos innovatsiooni, millest sünnivad uued ideed, ning tutvuda autodega lähemalt. Arenduse käigus oli oluline ka loodushoid. Puud ja muu rohelus katab umbes 60% (650 ha) alast, samuti loodi uusi rohealasid. Shimoyamasse rajati ka loodusmaja, õppimis- ja teabekeskus, kus saab suhelda kohalike kogukondadega.