UX, NX, RZ, LC ja teised – mida tähendavad lühendid Lexuse mudelinimedes?

Lexuse uusima mudeli indeks on LM. Foto: Lexus

Kas oled mõelnud, mida tähendab näiteks RX Lexuse mudelinimes? Või miks on hiljuti esitletud uus mudel just LM? Või miks menukas luksusdžiip on just RX? Allpool lühike ülevaade Lexuse mudelitähistest ja nende tähendustest.

Lexus UX. Foto: Lexus

Lexus UX

UX oli Lexuse esimene kompaktne luksusmaastur. Autot luues peeti silmas ennekõike linnades elavat nooremat põlvkonda. UX tähendab Urban Crossover ja maakeeli on asi väga lihtne – linnamaastur.

Lexus NX. Foto: Lexus

Lexus NX

NX tähendab lahtikirjutatuna Nimble Crossover. Autos on ühendatud keskklassi sõiduauto ja maastikuauto omadused, see sobib ühtviisi hästi nii linna kui maale. Nii et eestikeelsena võiks nime tähendus kõlada kui sportlik maastur, sest sõna nimble tähendab ju väledat.

Lexus LS. Foto: Lexus

Lexus LS

LS on Luxury Sedan ehk luksussedaan. Tegemist on esimese Lexuse marginime kandnud autoga, mille nimelühend avas sisu nii selgelt kui üldse võimalik.

Lexus ES. Foto: Lexus

Lexus ES

Lipulaev LS-ist väiksemat sedaani tähistab lühend ES – Executive Sedan. Ingliskeelses autoterminoloogias tähendab sõna executive E-segmendi autot, mis on eesti keeles omakorda suur keskauto. Seega: suure keskklassi sedaan.

Lexus RC. Foto: Lexus

Lexus RC F

F viitab sportautole ja tuleneb Fuji Speedwayst (ringrada Fuji mäe lähedal), kus Lexus oma autosid katsetab. RC tähendab Radical Coupe, vabatõlkes võiks tähendus olla sportlik superkupee.

Lexus RX. Foto: Lexus

Lexus RX

Lühend RX on lahtikirjutatuna Radiant Crossover. Lexus selgitab, et sõna Radiant esindab säravat tulevikku, mida mark aastatuhande vahetuse eel seda mudelit esitledes kirjeldas. Radiant tähendab ka punkti, kus näiliselt saab alguse meteoorivool. RX oli teadupärast esimene Lexuse maastur, nii et radiant on ka selles tähenduses täiesti kohane.

Lexus RZ. Foto: Lexus

Lexus RZ

RZ tähendab Radiant Zero. Zero (null) viitab heitgaaside puudumisele ja kuna tegemist on Lexuse esimese elektriautoga, võib radianti käsitleda taas alguspunktina.

Lexus LC. Foto: Lexus

Lexus LC

LC tähendab Luxury Coupe ja siin on asi lihtne – luksuskupee.

Lexus LM. Foto: Lexus

Lexus LM

Hiljuti esitletud LM on Luxury Mover, ehk maakeeli luksuslik mahtuniversaal.

Kokkuvõttes võib öelda, et lühendite taga on selge loogika ja need avavad auto olemuse üsna täpselt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.