Lexus NX seab luksuslike linnamaasturite lati kõrgele

Uus Lexus NX on saadaval nii pistik- kui iselaadiva hübriidina.Foto: Lexus

Lexus on luksuslikku kogemust pakkuvate autode tipus püsinud aastaid. Luksuslikult piiramatut avastamisrõõmu võib leida ka Lexuse mudelist NX, mis liidab omavahel silmatorkava välimuse, jõudluse ning keskkonnasõbraliku hübriidajamiga mootori. 

Lexuse NX mudeliga on ühtviisi hea sõita nii maal kui linnas. Lühendi NX taga peitub Nimble Crossover. Nii et eestikeelsena võiks see nimi kõlada kui sportlik maastur, sest sõna nimble tähendab „väledat“. Auto on saadaval nii pistik- kui iselaadiva hübriidina, mis on ökonoomsed ja keskkonnasõbralikumad kui sama klassi sisepõlemismootoriga linnamaasturid.

Lexus NXFoto: Lexus

Luksuslik interjöör

Lexus NX 350h iselaadiv hübriid torkab silma luksuslikkusega. Salongis on kasutatud Takumi meistrite käsitööd ning pilkupüüdvat Tazuna kontseptsiooni, mis ei ole ainult ilus vaadata, vaid tagab ka turvalisuse. Nimelt võimaldab Tazuna süsteem kontrollida juhil sõiduki eri funktsioone pilku teelt kõrvale pööramata. 10-tolline ekraan kuvab esiklaasile kogu vajaliku info ning seda on võimalik juhtida roolil asuvate nuppude abil.

Lexus NX-i salongist leiab ühe suurema, kõrge resolutsiooniga 14-tollise ekraani. Lexuse multimeedia on esimene omataoline süsteem, mis kasutab kaartide ja liiklusandmete korrapäraseks värskendamiseks pilvepõhist navigeerimist. Läbimõeldud paigutusega puuteekraani on sõidu ajal mugav kasutada – näpuvajutuse kaugusel on navigeerimine, helisüsteem ja kliimaseade. NX-i digiteenuseid ja muud tarkvara värskendatakse üle õhu ja nii on sul alati olemas uusim tarkvara.

Lexus NXFoto: Lexus

Lexuse süsteemide hulka kuulub ka mobiilirakendus Lexus Link+, mille nutikad funktsioonid aitavad reisi kavandada, hooldust planeerida ja soovi korral isegi sõidustiili parandada. Kui oled unustanud, kuhu oma auto parkisid, siis saad rakenduse kaudu auto üles otsida ning see juhatab sind ka sõidukini. Lisaks saad soovi korral teada iga hoiatustule tähenduse ja toimingud, mida peaksid ette võtma. 

Samamoodi annab auto sulle teada, kui oled sõiduki juurest lahkunud, aga unustanud autoakna lahti või tuled välja lülitada. Talvisel ajal on väärt abimees kaugjuhtimine, mille kaudu saab soojendada esiklaasi või aktiveerida näiteks ohutuled ning sulgeda või avada auto uksi.

Klassi parim ökonoomsus

Iselaadiva hübriidi 350h südameks on 15-aastase elektritehnoloogia arendamise tulemusena valminud iselaadiv hübriidajam, mis pakub veel paremat võimsust ja kiirendust ning samal ajal klassi parimat ökonoomsust ja madalamaid heitgaaside näitajaid. 

Pistikhübriid 450h+ pakub veelgi ökonoomsemat sõitu, kuna elektrimootori abil saab linnaliikluses sõita kuni 80 km ilma sisepõlemismootori abita. Uue NX-i puhul on muudetud ka akude asetust, mistõttu pole tehtud järeleandmisi jalaruumi ega ka kütusepaagi suuruse arvelt.

Lexus NXFoto: Lexus

Ohutusvarustuse pealt kokku ei hoita

Lexus on alati pingutanud selle nimel, et pakkuda sõitjatele kõige ohutumat sõitu. Innovatsiooni leidub ka Lexus NX-is, mille standardvarustusse kuulub uusim Lexus Safety System+ süsteem, mis on justkui kaaspiloot, kes tagab sinu ohutuse, seda tänu suurepärasele õnnetuste ennetamise süsteemile. Näiteks aitab see muuta sõidu ohutumaks ristmikel, tuvastades lähenevaid autosid, mis võivad juhile märkamatuks jääda.  

Lexuse kokkupõrke ennetussüsteem suudab tuvastada rattureid ja jalakäijaid ka pimedal ajal ning ristmikel õnnetusi ära hoida. Kui süsteemi hinnangul on kokkupõrkeoht suur, rakenduvad automaatselt pidurid, et toetada kokkupõrke vältimise abisüsteemi või vähendada kokkupõrke tagajärjel tekkivat kahju. NX-i ohuolukordade roolimisabi toetab rooli liikumist, kui jalakäija liiga lähedale või liikumistrajektoorile satub. Roolimisabi parandab auto stabiilsust ja takistab juhuslikku sõidurajalt kõrvale kaldumist.

Lexus NXFoto: Lexus

Lisaks on Lexuses suurepärane eessõitja kiirust jälgiv ja pikivahet hoidev püsikiirushoidja. Distantsi aitavad hoida millimeeterlaineradar ja kaamera – kui eessõitev sõiduk peatub, jääb ka NX seisma ning samamoodi jätkavad koos ka sõitmist. 

Uus süsteem tuvastab varakult ka vahele reastuvaid sõidukeid ning kohandab kiirust kurvides. Autol on olemas nii eelkiirendus kui eelaeglustus, millest saab teisele autole märku anda. See on väärt abimees möödasõitudel või reastumisel ritta, kus liigub aeglasem sõiduk.

Nüüd on valitud Lexus NX mudelid laos saadaval. Vali enda oma bestoffers.lexus.ee/nx

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.