PILDID JA VIDEO: Luksus kompaktses vormis! Lexuse uusima linnamaasturi LBX reserveerimine on avatud

Lexuse uusim mudel LBX jõuab müügile alles 2024. aasta kevadel, broneerida saab seda aga juba praegu.Foto: Lexus

Lexuse uus linnamaastur LBX võib olla just see, mida otsid: auto, mis ühendab endas väikese suuruse, pakkudes samal ajal Lexusele omast mugavust ning stiili.

Kompaktne linnamaastur pakub uusimaid tehnoloogia lahendusi, säilitades sealjuures margile omase sõidumugavuse ja luksusliku viimistluse. Lexuse disainerid on lähtunud Jaapani kultuurist ja esteetikast, luues auto, mis peegeldab nende pühendumust kvaliteedile ning külalislahkusele.

Varustustasemete asemel stiilid?

Lexus LBX muudab linnasõidu nauditavaks ja mugavaks. Kompaktne linnamaastur on küll väike, aga samas võimekas, stiilne ning efektiivne. See on Lexuse Breakthrough Crossover ehk LBX, mis tähendab, et tegu on Lexuse mudelite hulgas erilise ja uuendusmeelse lähenemisega.

Sõiduki välimus on julge ning stiilne, luues silmapaistva mulje. Sellel ei ole tavapärast raamiga radiaatorivõre, vaid sile ja ühtlane esiosa, mis annab auto kerele aerodünaamilise kuju ning kindla iseloomu.

LBX-i tagatuled on Lexusele omased, kuid L-kujulised ribatuled mõjuvad veelgi efektsemalt. Need loovad auto tagaosale puhta ning minimalistliku ilme. Lisaks aitavad LBX-i madal mootorikate, tasased aknaliistud ja tagumine katusespoiler kaasa auto aerodünaamikale ning reaktsioonivõimele.

Värske LBX-i interjöör on loodud nii, et see pakub sõitjatele luksuslikku ja stiilset elamust. Juhikoht on kujundatud Lexuse Tazuna filosoofia järgi, mida kasutati esimest korda NX linnamaasturil. Kõik olulised juhtnupud ja ekraanid on juhile mugavalt käeulatuses, nii ei pea ta oma tähelepanu sõidult eemale viima. See tagab juhile parema kontrolli ja turvalisuse.

Stiilid Emotion (pildil) ja Cool on sportlikumad ning dünaamilisemad. Foto: Lexus

Mudeli loomisel on palju arvestatud tulevaste omanike soovidega oma stiili ja isikupära väljendamiseks. Just Euroopa klientide maitsele ning elustiilile kohandatud LBX peaks saama üheks Lexuse enimmüüduimaks mudeliks antud piirkonnas, pakkudes ka konkurentsivõimelist hinda – alates 36 200 eurost. 

LBX-i on võimalik valida erinevates stiilides: Elegant, Relax, Emotion ja Cool. Elegant ja Relax on mõeldud neile, kes hindavad rafineeritust ja mugavust. Emotion ja Cool on aga sportlikumad ning dünaamilisemad.

Kui soovid aga veelgi eksklusiivsemat LBX-i, siis saab valida ka nelikveolise eriversiooni Original Edition, mida toodetakse piiratud koguses. See stiil toob esile auto jõulisuse ja elegantsi.

Uuenenud platvorm ja hübriidajam

“Selleks et tekitada Lexusele iseloomulikku sidet autoga, oli meie eesmärk saavutada kiire sõit, mis võimendab auto väikese kere ja kerge kaalu eeliseid,” märkis Lexuse peainsener Kunihiko Endoh. “Ühtlasi keskendusime senisest rohkem põhiomaduste lihvimisele ilma elektroonilisi juhtimisseadmeid kasutamata.”

Värske LBX-i interjöör on loodud nii, et see pakub sõitjatele luksuslikku ja stiilset elamust. Juhikoht on kujundatud Lexuse Tazuna filosoofia järgi. Foto: Lexus

Tegemist ongi margi esimese mudeliga, mis põhineb Lexuse nõuete järgi põhjalikult kohandatud GA-B väikeautode platvormil. Muudatuste järel sai 1,82 meetri laiune ja 4,19 meetri pikkune sõiduk madala raskuskeskme ja laia rööpme, lühikesed ülendid ja jäiga kere koos kõigi kaasnevate eelistega. Tulemuseks on ergas LBX, mis pakub Lexusele iseloomulikku sõidutunnetust kompaktses vormis – nii on tagatud mugavus ja hea juhitavus.

LBX-i jõuallikaks on uue põlvkonna iselaadiv hübriidelektrisüsteem, millel on kompaktne ja kerge 1,5-liitrine kolmesilindriline mootor. Hübriidsüsteemi peamised komponendid, sealhulgas käigukast ja võimsuse juhtseade, on läbinud olulise uuenduskuuri, parandamaks jõudlust ning vähendamaks kadusid, kaalu ning suurust. LBX suudab sõita täiselektrilises režiimis suurematel kiirustel ja pikematel vahemaadel, vähendades nii kütusekulu ning heitmeid. LBX on ideaalne auto nii linnas kui maal.

Stiilid Elegant (pildil) ja Relax on mõeldud neile, kes hindavad rafineeritust ja mugavust. Foto: Lexus

Lexuse uusim mudel LBX jõuab müügile 2024. aasta kevadel, broneerida saab seda aga juba praegu. Reserveerimise puhul ei ole tegu siduva kohustusega, aga annab võimaluse olla tellimuse eelisjärjekorras.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.