Lexuse kõige väiksem ja soodsam mudel LBX jõudis Eestisse

Eestisse jõudis Lexuse uus hübriid-LBX, mis on Lexuse kõige väiksem linnamaastur. Loe Autogeeniuse proovisõidukogemusi SIIT. Tootja ütleb, et kättesaadava hinnaga linnamaastur võiks huvi pakkuda ka noorematele juhtidele ning neile, kes pole varaem Lexuse sõidukite vastu huvi tundnud.

LBX on esimene Lexuse mudel, mis ehitati väikeautode globaalse arhitektuuri platvormi GA-B variatsioonile. Tootja sõnul on platvormi põhjalikult kohandatud, et see vastaks Lexuse nõuetele, et kere oleks kerge ning samas jäik, raskuskese madal ja vedrustus parem, mis ühtlasi teeks roolimise täpsemaks ning parandaks juhitavust ja sõidumugavust.

Hübriidide uus põlvkond

LBX-i jõuallikaks on uue põlvkonna hübriidsüsteem, millel on kompaktne ja kerge 1,5-liitrine kolmesilindriline mootor. Hübriidsüsteemi peamised komponendid, sealhulgas käigukast ja jõuelektroonika, on läbinud märkimisväärse uuenduskuuri, parandamaks jõudlust ning vähendamaks kadusid, kaalu ning suurust. Uue mudeli uus, suure võimsusega nikkel-metallhüdriidaku (NiMH) toetab kiirendamisel täiendavalt elektrimootorit ja pikendab auto elektrilist sõiduulatust.

Täishübriidsüsteemi maksimaalne võimsus on 136 hj ehk 100 kW maksimaalse pöördemomendiga 185 Nm. Linnamaasturil LBX on Lexuse elektriline AWD nelikveosüsteem, kus tagasillal asetseb täiendav elektrimootor. Kohapealt startides, kurvides või kehva haardumisega pinnal sõites suunab süsteem veojõu automaatselt tagaratastele, aidates hoida sõidukit stabiilsena.

Erinevad stiilid

Standardvarustusele lisaks on võimalik valida pakettide Elegant ja Relax vahel, mis keskenduvad rafineeritud tunnetusel, ning Emotioni ja Cooli vahel, millel on sportlikum iseloom. Emotion- ja Cool-varustus paistavad silma kahes toonis värvkatte ja 18-tolliste lihvitud valuvelgedega. Eleganti ja Relaxi valikus on ühetooniline välisvärv ja läikivad 18-tollised kergsulamist veljed.

LBX sisaldab uusima põlvkonna Lexus Safety System+ kõikehõlmavat ohutussüsteemi. Süsteem on varustatud kokkupõrke ennetussüsteemi (PCS) laiendatud funktsioonidega, sealhulgas ohuolukorras roolimisabi (ESA) ning adaptiivse kiirushoidikuga (ACC). Samuti on varustuses sõiduraja hoidmise abisüsteem (LTA), mis aitab juhil valida sõiduraja piires ohutuima trajektoori takistustest möödumisel.

Täiendavad funktsioonid toetavad ohutumat sõitmist ja manööverdamist ning vähendavad juhi koormust. Uus LBX hõlmab ka e-Latchi ohutut ukseavamissüsteemi (SEA), mis takistab ukse avamist, kui tagant läheneb näiteks teine auto, jalgrattur, tõukeratas või inimene. Süsteem sisaldab ka juhiekraani, parkimisandureid koos automaatse pidurdussüsteemiga, tagumise ristliikluse hoiatussüsteemi (RCTA) ning pimenurgaandureid (BSM).

LBX-i hind algab 36 500 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.