Video: Vaata, millise luksusjahiga Jaapani autotootja kliente meelitab

Lexuse uus luksusjaht pakub samaaegselt nii silmailu kui suurepärast juhitavust.Foto: Lexus

Lexus ei piirdu oma tootmises ainult autodega. Jaapani luksusbränd on tulnud välja uue põlvkonna luksusjahiga, millega soovitakse pakkuda jahil viibijatele ainulaadset kogemust, mis teeb puhkuse merel tõeliseks elamuseks.

Esimene Lexuse luksusjaht tuli müügile juba 2019. aastal, kui ilmavalgust nägi LY650. Nüüd ollakse arengus samm edasi astutud – uus Luxury Yacht 680 pakub tõelist mugavust ja naudingut ka kõige nõudlikumale kliendile.

Disainis järeleandmisi ei tehta

Lexus lubab ainulaadset meeli ergutavat kogemust. Insenerid on võtnud arvesse, et merele seilama minnes soovivad inimesed eemalduda tavapärasest keskkonnast ning kogeda lõõgastavat merereisi. Seepärast ongi algusest peale olnud eesmärgiks pakkuda justkui pelgupaika muu maailma eest, kuid samas ei tehta järeleandmisi avaruses ja mugavuses.

Lexus on jahi tootmises löönud käed Horizon Groupiga, kes on tuntud oma viimase peal tehnoloogiliste võimaluste poolest. Kombineerides Horizon Groupi ehitusteadmised ning Lexuse tootmisvõimalused, pakub Lexus Luxury Yacht 680 tõelist silmailu ja esmaklassilist juhitavust.

Jahi välimuse juures on võetud arvesse Lexuse disainifilosoofiat “L-finesse”. See on filosoofia, mis tugineb Jaapani külalislahkuse ja esteetika põhimõtetele. Üheks “finesse” iseloomujooneks on tähelepanu pööramine igale väiksemalegi detailile, tänu millele pakutakse suurepärast keskkonda, kus meresõitu nautida.

Lexus ei piirdu ainult silmailu ja mugavusega. Jahti iseloomustab ka suurepärane juhitavus: stabiilsem manööverdamine, sõidumüra vähesus ning sõidumugavus on vaid mõned märksõnad, millele uue mudeli juures on tähelepanu pööratud.

Uus mudel on avaram

LY680 on suurem ning pakub reisijatele rohkem avarust. Võrreldes eelmise põlvkonnaga, on uue jahi flybridge’iehk nn teist korrust pikendatud 1400 mm võrra. Kuna ruumi on nüüd rohkem, on sinna mahutatud ka avar diivan ja mõnus grillinurk, mis mitmekesistab veelgi võimalusi lõõgastumiseks ning merepuhkuse nautimiseks. 

Ujumisplatvorm on 700 mm võrra laiem ning mahutab varasemast paremini ära ka isiklikud jetid. 

Luksusjahi peamised näitajad

  • Pikkus: 20,66 meetrit
  • Laius: 5,76 meetrit
  • Mootor: Twin Volvo IPS 1350/1050
  • Kütusepaagi maht: 4012 liitrit
  • Puhta vee paagi maht: 852 liitrit
  • Tubade arv: 3 (6 voodit)
  • Maksimaalne reisijate arv: 15
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.