Diislikütus ei olegi keskkonnale nii ohtlik? Neste MY viib diislikütuste keskkonnamõjud enneolematult madalale

Neste MY diislikütuse kasuks räägib tõsiasi, et selle kasutamise alustamiseks ei ole vaja autosse teha lisainvesteeringuid.Foto: Neste

Neste tegi midagi enneolematut, kui tõi turule madalama emissiooniga diislikütuse Neste MY Renewable Diesel™, mis ideaalis aitab vähendada diislikütusel sõitvate masinate süsinikuheitmete hulka.

Kasvuhoonegaaside vähendamine on kliimaprobleemide lahendamisel võtmetähtsusega ja otsuste tegemist ei saa enam edasi lükata. Neste MY on üks väga selge lahendus, kuidas kasvuhoonegaaside vähendamisega võidelda.

Neste MY Renewable Dieseli süsinikujalajälg on ainult 12 g CO2e/km, kui sõita autoga, mis tarbib kütust 5 l / 100 km. Võrdluseks, näiteks fossiilne diislikütus koormab keskkonda keskmiselt 151 g CO2e/km. Teisisõnu, Neste MY kütuse tarbimine kogu elutsükli jooksul tekitab keskmiselt 90%* vähem kasvuhoonegaase kui fossiilne kütus.

Autod mingisuguseid muudatusi ei vaja

Neste MY võib anda diiselautodele uue võimaluse, sest diiselauto süsinikujalajälge saab hakata vähendama elektriautode säästlikkuse tasemele, mis on 49 g CO2e/km energia tarbimisel 45,7 MJ / 100 km.

Neste MY diislikütuse kasuks räägib tõsiasi, et selle kasutamise alustamiseks ei ole vaja autosse teha lisainvesteeringuid. See sobib ideaalselt kõigile neile, kes ei soovi oma auto juures teha ühtegi muudatust, kuid soovivad oma igapäevase tegevuse mõju meie keskkonnale vähendada.

Neste MY kütust võib tankida nii puhtalt kui ka segatuna fossiilsesse diislisse mis tahes vahekorras. Seetõttu ei pea Neste MY-d tankides kartma ka seda, kui eelmisest tankimisest on paaki jäänud fossiilset diislikütust. Täielikult Neste MY-le üle minnes on võimalik vähendada diiselauto süsinikujalajälge elektriautoga samale tasemele. 

Juba ainuüksi julgeoleku mõttes on oluline, et meil oleks tulevikus lisaks elektrifitseeritud masinatele olemas ka teistel jõuallikatel sõitvad sõidukid. Oluline on jälgida, et need oleksid võimalikult keskkonnasäästlikud.

Neste MY-d on turvaline kasutada kõikides diiselautodes, veokites, bussides, rasketehnikas metsas ja põllul töötamiseks ning elektrigeneraatorites. Samamoodi sobib Neste MY laeva ja paadi diiselmootoritesse, tehes sellest madalaima emissiooniga kütuse merel.

Neste MY Renewable Diesel on toodetud 100% taastuvast toorainest. Kütuse külmakindlus on vähemalt –32 kraadi ja säilivusaeg 10 aastat, mis teeb sellest sobiva kütuse igasugusteks ilmaoludeks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.