Kas võin talvist klaasipesuvedelikku kasutada ka suvel?

Suvisel ja Talvisel klaasipesuvedelikul on erinevad kasutusomadused.Foto: Shutterstock

Klaasipesuvedelikud jagunevad kaheks: suvine ja talvine. Kellelgi ei teki küsimust, miks ei ole mõistlik suvist vedelikku talvel kasutada. See lihtsalt külmub ära. Aga kas tasub talvist klaasipesuvedelikku kasutada suvistes tingimustes?

Suurim probleem peitub selles, et talvine klaasipesuvedelik ei ole mõeldud suviste probleemidega tegelemiseks. Kohe-kohe on käes aeg, kui ilmad lähevad järjest soojemaks ja järjest rohkem ilmub välja putukaid, mis tähendab, et taas on tuuleklaas täis putukaplekke. Just seepärast ongi suvisesse klaasipesuvedelikku lisatud lisaainet, mis putukaplekke tõhusalt eemaldab.

Teine suur erinevus peitub sellessamas külmakindluses. Talvine klaasipesuvedelik on kangem: külmakraadide talumiseks on talvised vedelikud valmistatud etanooli ehk piirituse baasil. Seetõttu tungib nii mõnigi kord ka auto salongi veidi alkoholi lõhna. 

Varem olid müügil ka metanooli baasil vahendid, ent alates 2019. aastast on nende müük keelatud, kuna metanooli toksilised ühendid võivad põhjustada sissehingamisel tervisekahjustusi.

Seega on igal juhul mõistlik eelistada suvisel ajal suvist, mille koostises on rõhk pesuainel ja talvisel ajal talvist klaasipesuvedelikku, kus on enim abi etanoolist. Neste on teinud klaasipesuvedeliku paagi täitmise mõnusamaks ja kiiremaks spetsiaalsete klaasipesuvedeliku tankuritega, tänu millele võid unustada tüütud plastkanistrid. Selline lähenemine on mugavam sulle ja tervislikum keskkonnale. 

Möödunud aastal kasutasid Neste kliendid tänu klaasipesuvedeliku tankurile 50 728 plastikkanistrit vähem, millega hoiti kokku 8,5 tonni prügi tekkimine. 

Vastavalt hooajale leiab Neste EasyFill tankuritest suvise Neste Voltera Summer Ready või Neste Voltera Citrus Ready. EasyFill tankurite kasuks räägib asjaolu, et saad klaasipesuvedelikku tankida täpselt nii palju, kui paaki mahub ja midagi ei jää üle. 

Aktiveeri tankur makseterminalis või Neste äpis, pista klaasipesuvedeliku püstol otse paaki ning tangi vajalik kogus.

Nimekirja klaasipesutankuriga tanklatest leiad Neste äpist või SIIT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.