Kuidas säilitada pimedal ja sombusel ajal parim nähtavus

Kui pimedal ajal autotuled hästi ei näita, tasub tuled kindlasti üle vaadata.Foto: Shutterstock

Talv on pime ja sageli ka sombune aeg, mil nähtavust pole õieti ollagi. Seetõttu peame endast autoomanikuna andma maksimumi, et ka talvisel ajal autoroolis istudes oleks nähtavus võimalikult hea.

Esimese asjana vaata üle, et su auto klaasid oleksid puhtad. Külmal aastaajal tuleb kindlasti kasutada talvist klaasipesuvedelikku: sellesse on lisatud komponente, mis on mõeldud just talviste oludega toimetulemiseks, kui on palju pori ja temperatuur võib langeda väga madalale.

Talvise aja eripära on ka liigne niiskus, mis auto klaasid uduseks muudab. Kuigi soojendus kuivatab suurema niiskuse, tasub klaase aeg-ajalt seestpoolt puhastada ka klaasipuhastusvahendiga ja lapiga. Klaasi siseküljele satub soojenduse tõttu ka mustust: puhurid lennutavad esiklaasile tolmu, mis võib hakata nähtavust halvendama.

Klaasitäke paranda ära

Kui avastad auto esiklaasist täkke, siis lase see esimesel võimalusel ära parandada – varem või hiljem areneb sellest pragu ja siis tuleb juba minna esiklaasi vahetama. Kui su autol on kasko, siis suure tõenäosusega ei lähe klaasitäkke parandamine sulle midagi maksma. 

Täke tasub ära parandada ka põhjusel, et juba täke ise, rääkimata sellest arenenud mõrast, võib hakata vastutulevate autode tulede valgust ebameeldivalt murdma, mis võib tekitada väga ohtlikke olukordi.

Vaata üle ka autotuled

Kindlasti tuleb üle vaadata ka auto tuled. Kas kõik töötavad nii, nagu peavad? Ega ole tuled tuhmunud? Kui tuled on tuhmid, siis tasub kindlasti lasta need üle poleerida, et neist oleks pimedal ajal kõige suurem kasu. 

Muidugi kontrolli, et tuled oleksid õigesti reguleeritud, sest siis valgustavad nad teed kõige paremini ning ei pimesta kaassõitjaid.

Pimedal ajal sõites on hea nähtavus väga oluline. Nii näed paremini tee ääres olevaid loomi, liikuvaid jalakäijaid, mis tahes ohte tekitavaid olukordi, millele varakult reageerida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.