Neste ja DHL Express sõlmisid ühe aegade suurima SAF-kokkuleppe

DHL Express ja Neste teatasid olulisest sammust lennunduslogistika dekarboniseerimises, kui sõlmisid senisele koostööle lisaks uue strateegilise kokkuleppe.Foto: Deutsche Post DHL Group.

Järgmise viie aasta jooksul tarnib Neste DHLile 320 000 tonni (400 miljonit liitrit) jätkusuutlikku lennukikütust Neste MY Sustainable Aviation Fuel. See on seni suurim SAF-leping Nestele ning üks suurimaid SAF-kokkuleppeid lennunduses.

Jätkusuutlik lennukikütus (SAF) on olnud DHLile kättesaadav alates 2020. aastast, mil rahvusvaheline logistikaettevõte alustas Nestega koostööd. Samal aastal sai DHL Expressist esimene kaubaveooperaator, kes hakkas kasutama SAF-i nendel lendudel, mis väljusid San Francisco rahvusvahelisest lennujaamast ja Amsterdami lennujaamast. Alates 2021. aastast tarnib Neste SAF-i ka DHL Express hubile Ühendkuningriigi East Midlands lennujaamas.

“See murranguline kokkulepe, meie kõigi aegade suurim SAF-koostöö, kinnitab järjest kasvavat vajadust ja kiireloomulisust – aga ka kohustust – vähendada lennunduses heitkoguseid. Teeme selle sammu koos DHLiga, mis ühtlasi näitab mõlema ettevõtte sarnaseid ambitsioone ning aitab meil liikuda eesmärgi poole pärandada tervislikum planeet meie lastele,“ ütleb Neste president ja tegevjuht Peter Vanacker.

“Täna avalikustatud kokkulepe on üks konkreetne näide, kuidas me aitame oma klientidel vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid igal aastal minimaalselt 20 miljonit tonni (tähtajaga 2030. aastaks). SAF on lahendus lennundussektorile, mille eesmärgiks on jõuda nullheiteni 2050. aastaks. Selle nimel on vaja ühiselt pingutada kogu lennunduse väärtusahela ulatuses ja kõigil osapooltel, kasutades ära kõiki saadaolevaid taastuvaid tooraineid ja lahendusi.“

„Maailma juhtiva logistikaettevõttena on meie kohustus pakkuda rohelisi ja jätkusuutlikke lahendusi oma klientidele. Ulatuslik SAF-leping Nestega on oluline samm kogu lennundustööstuse seisukohalt ja kohandub meie Jätkusuutlikkuse Tegevuskava raamistikku,“ ütleb Deutsche Post DHL Groupi tegevjuht Frank Appel. “SAF on praegu lennunduses üks peamisi võimalusi, kuidas vähendada CO2-emissiooni kütusekasutamise elutsükli jooksul, võttes arvesse sektoris praegu kasutuses olevate lennukitüüpide valikut.”

Deutsche Post DHL Group on võtnud endale eesmärgiks suurendada oma õhutranspordis SAF-lennukikütuste kasutamist 30 protsendini aastaks 2030. Neste SAF on toodetud jätkusuutlikult hangitud ning 100 protsenti taastuvatest jäätmetest ja jääkidest koosnevast toormaterjalist. Võrreldes fossiilse reaktiivkütusega, mida see asendab, võib SAF puhtal kujul ja tarbimise elutsükli jooksul vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid kuni 80 protsenti*, millega väheneb oluliselt DP-DHL-i süsinikujalajälg.

“Iga SAF-tehing muudab meid järjest teadlikumaks hiigelsuurest väljakutsest, mis seisab ees alternatiivsete säästvate lahenduste kasutuselevõtul oma klientide teenindamisel. Ei möödu päevagi, kui kliendid ei küsiks meilt madala CO2-heitega logistikalahenduste kohta ning koostöövõimalusi, et olla osa jätkusuutlikuma tuleviku loomisest,“ ütleb John Pearson, DHL Expressi tegevjuht.

„Uus SAF-koostöö Nestega on selle teekonna järgmine verstapost. Meie eesmärk on inspireerida rohkem SAF-i tarnijaid praeguse tarnepuudujäägiga tegelema. Samal ajal kutsume poliitikakujundajaid üles looma õiget raamistikku, et kiirendada SAF-i turu kasvu ELis ja kogu maailmas, sealhulgas raamatupidamismehhanismi, mis võimaldab paindlikku SAF-i ostmist ja kasutamist.”

Jätkusuutlik lennukikütus Neste MY Sustainable Aviation Fuel on täna ja kohe kasutamiseks mõeldud lahendus. Drop-in kütuselahendusena sobib see olemasolevate lennukimootorite ja lennujaama kütuse infrastruktuuriga, ning ei nõua neilt täiendavaid lisainvesteeringuid. Neste Singapuri rafineerimistehase jätkuva laiendamise ja Rotterdami rafineerimistehase ümberehitusega kasvab Neste aastane säästva lennukikütuse tootmisvõimsus 2023. aasta lõpuks 1,5 miljonit tonni ehk umbes 1,875 miljardit liitrit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.