Neste tõusis Soome kõige väärtuslikumate ettevõtete edetabelis teisele kohale

Neste väärtus kasvas aastatel 2021–2022 koguni 20% ehk 2,2 miljardi euroni.Foto: Neste.

Iga aasta avaldab maailma juhtiv brändide hindamise ja strateegia konsultatsioonifirma Brand Finance edetabeli Soome kõige väärtuslikumatest ettevõtetest. Tänavuses edetabelis tõusis kolmandalt kohalt teisele taastuvallikatest kütusetootja Neste, mille brändi väärtus kasvas aastatel 2021–2022 koguni 20% ehk 2,2 miljardi euroni. 

Tegu oli Neste jaoks esimese korraga, kui saavutati 25 kõige väärtuslikuma Soome ettevõtte seas võimas 2. koht. Brand Finance on aastatel 2018–2022 Neste kaubamärgi väärtust hinnanud viis korda.

Neste brändi väärtus kasvas oluliselt tänu tugevale partnerluse loomisele ja investeeringutele, et saada taastuv- ja ringlahenduste turuliidriks maailmas. Nestet tunnustatakse kogu maailmas aina enam säästva lennunduse (SAF) ja diislikütuse tootmise võtmepartnerina.

Jätkusuutlikud lahendused

Lendamise mõju keskkonnale saab oluliselt vähendada, kui kasutada jäätmetest ja jääkidest valmistatud taastuvallikatest lennukikütus. See on fossiilse reaktiivkütuse taastuv alternatiiv, mille vastu tunnevad huvi juba mitmed juhtivad lennuettevõtted.

Neste MY säästva lennukikütuse abil saab kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendada kuni 80%.100% taastuvast toorainest toodetud diislikütus on fossiilkütuseid asendav ning juba olemasolev lahendus, mille võib kohe kasutusele võtta nii sõiduautodes, bussides kui ka veoautodes. Neste MY Renewable Diesel´i abil saab kasvuhoonegaaside heitkoguseid vähendada kuni 90%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.