SEATi uuring: laste autosse saamine võtab aastas kokku neli päeva

Foto: SEAT.

Lastevanemate üheks suurimaks katsumuseks hommikul on oma võsukeste kodust välja saamine. Viimase hetke tualeti külastused, õueriiete selga panemine ning otsustamine, milline mänguasi kaasa võtta… Ja pärast kõike seda muutub asi veel keerulisemaks.

Järgmine samm on veenda lapsed autosse istuma. Siis tuleb nad kinnitada turvatoolidesse ja lõpuks kõik vajalik pagasiruumi laadida. Sellist tralli peavad vanemad taluma 96 tundi aastas ehk täpselt neli päeva, selgus uuringust, mille SEAT viis läbi Hispaanias, Saksamaal ja Suurbritannias.

Uuringust selgus, et vanemad pikendavad oma hommikust rutiini keskmiselt 20 minuti võrra, et teha tasa viivitusi, mis on põhjustatud ainuüksi laste autosse saamisega. Nii toimisid kõigi kolme uuringus osalenud riigi vanemad. Lisaks ütles 41% vanematest, et see rutiin on kõige raskem kahe kuni kolme aasta vanuste laste puhul.

Laste kangekaelsuse pärast jäävad vanemad tihti ka tööle hiljaks. Kõige enam juhtub seda Hispaanias – nimelt 55% lapsevanematest hilineb seetõttu tööle vähemalt kord nädalas ning 21% iga päev. Suurbritannias jääb laste pärast kord nädalas tööle hiljaks kolmandik ning Saksamaal 23% vanematest.

Uuringus osalenud lapsevanemad tunnistasid, et kasutavad laste autosse saamiseks paljudele tuttavat “auhinnamängu” tehnikat. Ehk kui laps istub ilusti autosse, siis on auhinnaks kas lemmikmuusika kuulamine, tahvelarvutist saadete vaatamine, maiustused või midagi muud, mis lapsele meeldib.

Kuigi see hommikune rutiin on pikk ja kannatust nõudev protsess, tunnistab 96% uuringus osalenud lapsevanematest, et tegelikult neile meeldib lastega koos autos reisida. Nende meelest on vahva lastega vestelda, koos laulda ning kuulata laste omapäraseid tähelepanekuid maailma kohta.

SEATi suurimal linnamaasturil Tarracol on peresõbralikud elemendid, mis muudavad selle rutiini mugavamaks ja perereisid veelgi nauditavamaks:

  • Elektriline tagaluuk koos funktsiooniga “Virtual Pedal”, mis avab ja sulgeb tagaluugi kaitseraua all asuva liigutussensori abil. 
  • Full Link süsteem, mis võimaldab ühendada nii Apple’i kui ka Androidi nutitelefone, et lahutada laste meelt.
  • Kolm ISOFIXi kinnituspunkti pöörleva Top Tetheri konksuga.
  • Piisavalt ruumi, et laste turvasüsteemid vabalt ära mahuksid.
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.