Tanklad pole mänguväljakud: kütust tankides hoia lapsed ja lemmikloomad autos

Autot tankides tasub lapsed ja lemmikloomad autosse jätta.Foto: Shutterstock

Suurem osa õnnetusi juhtub ikka teedel-tänavatel. Ent ette tuleb vaadata ka tanklates – kui autojuht kaotab seal valvsuse või autost väljuvad inimesed ei ole tähelepanelikud, siis on õnnetused kiired tulema.

Kontrolli iseennast

Ei ole harvad juhtumid, kus autojuht sõidab hajameelselt tankuri juurest minema, aga tankimispüstol on endiselt paagis. Õnneks filmilikku plahvatust sellega üldjuhul ei kaasne, sest püstol tuleb kiiresti vooliku küljest lahti. 

Sellisest õnnetusest tuleb teavitada politseid või tanklat. Seega tasub enne tankuri juurest lahkumist alati kolm korda peeglist üle kiigata, kas tankimispüstol sai ikka tankuri külge tagasi asetatud.

Üllatavalt palju toimub liiklusõnnetusi ka tanklate ümbruses. Tanklate territooriumil liigub palju autosid ning sageli on sealne ala suhteliselt vähe reguleeritud. Kuna tankuritele saab läheneda mõlemalt poolt, peab olema teiste liiklejate suhtes väga tähelepanelik.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et ükskõik millisel reguleerimata alal kehtib parema käe reegel. Seega peab ka tanklas sõidu alustamisel veenduma, et sinu sõiduki kõrval ei ole teist sõidukit, ja andma teed teistele liiklejatele.

Lapsed ei tohi tankla territooriumil ringi joosta

Kui lapsed on kaasas, siis tuleb neile tanklas sõnad peale lugeda: autost välja minna ei tohi. Kuna tanklas liigub sõidukeid igas suunas, siis võib tankla alal jooksev laps panna kiiresti ohtu nii ennast kui pahaaimamatult põhjustada ka liiklusohtliku olukorra.

Väiksemate lastega võiks autos olla mõni teine täiskasvanud inimene, kes saab lapsi tankimise ajal lõbustada ja nende tähelepanu köita. Kui lapsele meeldib muusika, saab kuulata koos lastelaule. Võib mängida lihtsamaid nuputamis- ja otsimismänge. Peaasi et lapsel on lõbus, et tal ei hakkaks autos igav. Eriti oluline on see siis, kui laps oskab juba ise auto ust avada. 

Lemmikloomad võivad olla ettearvamatud

Samamoodi tuleb autos hoida silm peal kaasa võetud lemmikloomadel – kui nemad ukse vahelt välja lipsavad, võivad nad võõras kohas paanikasse sattuda, ringi jooksma hakata ning tankla territooriumil liiklusohtlikke olukordi põhjustada.

Muidugi peab siinkohal meelde tuletama, et lemmikloom ei tohiks autos vabalt olla, ta peaks olema kas transpordipuuris või kinnitatud sõidutraksidega. Kui lemmikloom on autos siiski lahti, siis jälgi, et tanklas autost väljudes keegi su jalge vahelt läbi ei jookseks. 

Kütuse tankimine on vajalik tegevus, kuid suurema perega teenindusjaama sõites kontrolli oma seltskonda ja tuleta meelde, et autost niisama nalja pärast väljuda ei tohi.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.