5 olulist asja, mida kasutatud autot ostes jälgida!

Ostes kasutatud Toyota esinduse kaudu, võid olla kindel, et saad kontrollitud sõiduki.Foto: Toyota

Kasutatud autode turg on kirju ja sageli pakatab ahvatlevatest pakkumistest, aga samas peidab endas ka teataval määral ohte. Ilmselt ei tule kellelegi üllatusena, et aeg-ajalt võib sealt leida auto, mille tehniline seisukord ei vasta müüja kirjeldusele. Üsna sageli pööratakse sõidukite ostmiseks pilke ka piiri taha, kuid sealgi tasub tähelepanelik olla. 

Õnneks on siiski võimalik soetada endale väga heas korras kasutatud auto. Kuidas?

Kontrolli auto tausta

Pole oluline, kas plaanid kasutatud autot osta Eestist või välisriigist, alati tuleb kontrollida sõiduki tausta. Eestis arvel oleva sõiduki puhul tasub taustakontrolli alustada Transpordiameti registrist, kust saab hea ülevaate põhiandmetest ja ajaloost.

Järgmisena uuri Eesti Liikluskindlustuse Fondi lehelt, kas ja millistes liiklusõnnetustes on väljavalitud sõiduk osalenud. See annab hea võimaluse automüüjalt toimunud õnnetuse kohta täpsemat infot küsida.

Päring tasub teha ka sõiduki margiesindusse, et näha auto eelnevat hooldusajalugu. Seda saab kontrollida sõiduki VIN-koodiga.

Toyota Approved kasutatud autode valikus on väikestest linnaautodest kuni praktiliste tarbesõidukiteni – igale maitsele midagi.Foto: Toyota

Eestist kasutatud autot otsides tasub vaadata Toyota Approved kasutatud autode usaldusväärse valiku poole. Esinduse eelistamiseks on mitmeid põhjuseid. Nad on tegelenud automüügiga pikki aastaid, omavad kogemust ja on ostjale toeks igal ajahetkel ja asukohas. Mis tähendab, et suurepärases korras kasutatud auto leidmine võib olla sama lihtne ja mutetu, kui uhiuue auto valimine.

Kõik Toyota Approved kasutatud autod on põhjalikult kontrollitud ning omavad kõikehõlmavat 2-aastast Toyota garantiid ja 2-aastast maanteeabiteenust. Nii võid olla kindel, et väljavalitud auto teenib sind aastaid ausalt edasi.

Proovisõidul ole tähelepanelik

Ükskõik, kust endale autot ostad, soovitatav on teha enne proovisõit ja seda veidi pikemalt kui paarikümnemeetrine ring parklas. Tunneta auto kiirendust. Kuula, kas sõidu ajal on kuulda imelikke hääli. Pärast linnasõitu võiksid teha lühikese tiiru ka maanteel, et kontrollida auto käitumist suurematel kiirustel.

Kindlasti tasub läbi proovida kõik nupud, et teada saada, kas lubatud funktsioonid ka päriselt töötavad – olgu selleks kliimaseade, istmesoojendus või uuemates sõidukites olevad erinevad juhiabi- ja ohutusfunktsioonid.

Vaata kapoti alla

Tänapäeva autod on elektroonikat täis, nii et kapoti alla vaadates sageli seal toimuvast aru ei saagi. Aga suuremad vead võivad siiski silma torgata.

Vaata üle, kas mootoril lekib kusagilt õli, kas mõni nähtaval olev kummivoolik või juhe on pragunenud või parandatud. Sellised pisiasjad ütlevad sõiduki kohta nii mõndagi.

Kontrolli autot margiesinduses

Üks kindlamaid viise, kuidas auto tehnilisest seisukorrast aimu saada, on teha sellele ostueelne kontroll. Kui oled otsustanud pruugitud Toyota kasuks, siis lase see kindlasti ka ametlikus esinduses üle vaadata. See kontroll maksab olenevalt põhjalikkusest paarkümmend või  natuke rohkem eurot, aga see-eest saad hea ülevaate auto tehnilisest seisukorrast. 

Toyota Approved kasutatud autode lehel on müügis hetkel enam kui 300 kontrollitud Toyotat.Foto: Kuvatõmmis

Parimatel tingimustel autovahetus

Kui oled leidnud sobiva kasutatud sõiduki Toyota Approved valikust, siis ei pea sa oma praeguse auto müügi pärast muretsema, sest saad selle sissemakseks jätta. Samuti hoolitseb esindus hindamise ja müügiettevalmistuse eest. Ka 44 punkti täielik tehniline kontroll on eriväljaõppe saanud mehaanikute poolt Toyota Approved sõidukitele juba tehtud. Ükskõik millise mudeli valid, kõik Toyotad on täielikult ette valmistatud, iluravi läbinud ja sisuliselt koheselt valmis üleandmiseks.

Meeles tasub ka pidada, et margiesindusest leitud kasutatud Toyota soetamine, finantseerimine ja kindlustamine on sama mugav kui uue sõiduki puhul. Toyota liisingu ja kindlustusega on võimalik leida mitmeid paindlikke finantseerimisvõimalusi ning kindlustuslahendusi. 

Kasutatud auto ostmine on vastutusrikas protsess. Pühendades aega uurimistööle,  kontrollile ja leides usaldusväärsed partneid, tagad endale muretu autosõidu ning väldid ootamatuid üllatusi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.