Auto, mis peaks päästma meie linnaliikluse, jälle

Citytransformer CT-1

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Järjekordne uus ettevõte püüab pisikese linnaauto abil päästa suurlinnad ummikutest ja parkimismurest. Kui näiteks väga tüüne Citroen Ami läheb mopeedautode kategooriasse, siis CT-1 astub sammu kaugemale.

Mopeedautode puhul on igapäevakasutuse puhul suureks takistuseks kuni 45 km/h kiirusepiirang. Ainult kesklinnas või mõne kilomeetri raadiuses liikudes on see täiesti piisav, aga kui tekib vajadus liikuda linnaosade vahel või ka 70 km/h lubatud alas, siis kipud juba teistele ette jääma. Citytransformer CT-1 suudab sõita kuni 90 km/h, aga seejuures olla ülimalt kompaktne. Kuidas? Vihje on nimes olemas – auto transformeerub vastavalt kiirusele.

Linnarežiimis on auto laius kõigest üks meeter. Pildilt on näha, et seda on väga vähe ja kuna auto pikkus on vaid 2,5 meetrit, saab paljudes kohtades parkida ka teiste suhtes risti. Tootja enda sõnul on sellisele sõidukile parkimiskohta leida 10 korda lihtsam. Usaldame siis nende arvutusi.

Küll aga ei tahaks selliste proportsioonidega autoga suuremal kiirusel kurve võtta, sest ilmselt läheks see lihtsalt ümber. Seetõttu lükkabki CT-1 suurema kiiruse puhul rattad “kõhu alt” välja ning laius on sellisel juhul 1,4 meetrit. Laiemana meenutab see väga juba aastaid müügil olnud Renault Twizyt, mis sama probleemi lahendas, aga ilmselt liiga laiaks jäi (kui 1,2 meetrit nii nimetada üldse võib).

Renault Twizy. Foto: Hans Lõugas

Veel üks oluline erinevus Twizyga on kinnised küljed, mis annavad kasutusmugavust juurde vihmase ilma korral. Uksed liiguvad Renault’le sarnaselt üles ja juht ning kaasreisija istuvad üksteise taga.

Pöördering on 8,5 meetrit ning kaks 7,5 kW mootorit suudavad selle 0-50 km/h kiirendada 5 sekundiga. 180 km laadevälbaga elektriauto peaks kasutajateni jõudma 2024. aastal ning eeltellimusi võetakse juba praegu vastu. Varajastele linnukestele maksab auto 12 500 eurot, kuigi tegelikuks hinnaks on märgitud tootja kodulehel 16 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.