DPD ostab 25 elektrikaubikut ja viib kümnes Eesti linnas pakiveo peagi täielikult elektrile

DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss näeb alternatiivkütustel tulevikku. Foto: Jake Farra

DPD Eesti soetab 25 järgmist uut elektrikaubikut. Sellega kasvab osakaalult Eesti suurim elektrikaubikute autopark 73 elektrikaubikuni. Tuleva aasta lõpuks veab DPD Eesti kümnes linnas pakke siis vaid elektrikaubikutega.

„Elektrikaubikud on oma efektiivsust tõestanud. DPD plaanib aastaks 2040 vedada Eestis täielikult elektrifitseeritud kaubikupargiga ning alternatiivsetel kütustel veokipargiga. Hoolimata viimaste aastate majanduse keerdkäikudest ei ole me loobunud oma eesmärkidest ja investeeringutest kestlikku ettevõtlusse – jätkame nendega ka siis, kui on kriisiaastad,“ kinnitab DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss.

25 uut kaubikut jõuavad DPD Eesti kasutusse aasta teises pooles. Enamuses vähendab DPD oma süsinikuheidet uute elektrikaubikute toel Tallinnas, ent uusi kaubikuid võib hakata nägema ka Tartu, Pärnu, Jõhvi, Narva, Viljandi, Rakvere, Kuressaare, Haapsalu ja Kohtla-Järve tänavatel. Loetletud linnades jõuabki DPD 2025. aasta lõpuks täielikult elektrifitseeritud pakiveoteenuseni.

Tänaseks on DPD-l üle Eesti 57 elektrikaubikute laadimiskohta, mis asuvad sorteerimiskeskuste juures. Selle mahuka investeeringuga on eeldused loodud järgmisteks elektrikaubikute soetamiseks, et diiselkaubikutest järk-järgult loobuda.

Investeering samas suurusjärgus diiselkaubikutega

Investeeringu tasuvusperioodist olulisemaks peab DPD Eesti tegevjuht seda, et elektrikaubikute investeering ja jooksev ülalpidamine jääksid maksimaalselt samasse suurusjärku diiselkaubikutega. „Selle saavutamiseks on tarvis olla tark kasutaja. Meie ärimudelisse on selle eelduseks sisse kirjutatud meie oma laadimisvõrgustik. Jüri sorteerimiskeskusesse rajasime eelmisel aastal ka alajaama.

Senise kogemuse pealt võib öelda, et elektrikaubikute eluiga on pikk ja heaperemeheliku kasutamise korral saab seda veelgi pikendada. Diiselkaubikute aina kiiremas tempos kallinemine ja automaks võtavad aina vähemaks ärilisi argumente, miks mitte ettevõtte sõidukiparki elektrifitseerida,“ hindab Kirss.

Elektrikaubikud sõidavad täielikult roheenergiaga – kõik ülejäänud elekter, mis DPD enda energiatootmisest puudu jääb, ostetakse sisse rohesertifikaatidega tagatud energiana. DPD tegevjuht märgib, et lisaks null süsinikheitmele väheneb elektrikaubikute kasutuselevõtuga ka mürareostus.

Elektrikaubikute hanke suurima osakaalu moodustavad Citroëni e-Jumperid, mis on DPD Eesti autopargis esimesed.

Uued elektrikaubikud sõidavad hinnanguliselt 300 kilomeetrit ühe laadimisega. DPD Eesti laadimisvõrgustikus on kasutusel ka kiirlaadijad, mis võimaldavad tühjaks sõidetud elektrikaubiku taas täis laadida keskmiselt kuni kahe tunniga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.