Galerii ja andmed: Porsche esitles uuenenud Taycani, mille tippversioonil on 952 hobujõudu

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Porsche tõi välja uuenenud Taycani, millel on rohkem võimsust, pikem sõiduulatus, parem kiirendus ning kiirem ja stabiilsem aku laadimine. Kõigil uutel Taycani versioonidel on varasemast rikkalikum põhivarustus ning need saavad Porsche Driver Experience’i uusima versiooni koos täiustatud kuva- ja juhtimiskontseptsiooniga.

Täiustused jõuavad turuletoomise päevast alates kõigile kolmele kereversioonile: Taycani sportsedaanile, maastikupaketiga Taycan Cross Turismole ning sportlikule, kuid samas praktilisele Taycan Sport Turismole. Kõikidel juhtudel on saadaval neli ajamit ninf kas taga- või nelikvedu. Värskendatud mudelid saabuvad Porsche esindustesse tänavu kevadest.

Veelgi kiirem

Kõik uuendatud mudelid kiirendavad varasematest paremini. Näiteks sportsedaanid Taycan ja Taycan Turbo S saavutavad 100 km/h paigaltstardist kõigest 4,8 ja 2,4 sekundiga ehk eelmistest mudelitest vastavalt 0,6 ja 0,4 sekundit kiiremini.

Sport Chrono-paketis sisalduva uudse lisavõimsuse funktsiooniga (push-to-pass) saab nupulevajutusega kümneks sekundiks kasutada lisavõimsust kuni 70 kW. Parem kiirendus saavutati üldiselt süsteemi suurema võimsusega. Näiteks baastaseme Taycanil on nüüd 60 kW rohkem kui enne. Taycan Turbo S arendab aga paigaltvõtusüsteemiga kuni 140 kW. See tõstis tippmudeli süsteemi võimsuse 700 kW (952 hj) tasemele.

Enam kui 35 protsenti pikem sõiduulatus

Sõltuvalt kereversioonist ja mootoritest on WLTP-sõiduulatus kasvanud 678 kilomeetrini, lisandunud on 175 km ehk umbes 35%. Pikas mudelirivis välja toodud sõiduulatuste tabelis on väikseim näitaja 449 km ja suurim 821 km (ideaaloludes ja linnatingimustes) olenevalt mudelist ja akust.

Ka laadimine käib kiiremini, näiteks 800-voldises alalisvoolulaadimisjaamas saab laadida võimsusega kuni 320 kW. Seda on 50 kW enam kui varem. Oluline on märkida, et suurema mahutavusega sõiduaku ei ole saadaval tagaveolistele mudelitele, Taycan Sport Turismole ning Taycan 4 Cross Turismole.

Uue suure sõiduaku kiirlaadimisaken on samuti varasemast avaram. See tähendab, et laadimisvõimsust üle 300 kW tohib kasutada kuni viie minuti jooksul ning suurt laadimisvõimsust on kiiremini võimalik saavutada isegi madalal temperatuuril.

Sõltuvalt sõidustiilist ja muudest teguritest võib see varasemaga võrreldes lühendada 10–80% laadimiseks kuluvat aega kuni kaks korda. Esimese põlvkonna Taycani puhul kestis 15-kraadise välistemperatuuri juures laadimine 10-protsendiselt täituvuselt 80 protsendini 37 minutit.

Samadel tingimustel kulub uuel Taycanil selleks vaid 18 minutit, vaatamata aku suuremale mahutavusele. Uus suur sõiduaku (Performance Battery Plus) on brutomahutavusega 105 kWh varasema 93 kWh asemel.

Uus aktiivveermik

Kõik täiustatud Taycani mudelid saavad põhivarustusena adaptiivse õhkvedrustuse. Uus Porsche aktiivvedrustus Active Ride on lisana tellitav nelikveolistele versioonidele.

Vedrustus hoiab Taycani keret pidevalt horisontaalasendis isegi dünaamiliste pidurdus-, roolimis- ja kiirendusmanöövrite ajal. Süsteem tagab sujuva kulgemise ja kõrvaldab teekonarused peaaegu täielikult. Dünaamilistes sõiduolukordades tagab vedrustussüsteem Porsche Active Ride peaaegu ideaalse ühenduse teekattega tänu rataste tasakaalustatud koormusele.

Kui vastav režiim on aktiveeritud, võib vedrustus põik- ja pikikalde tekkimist kompenseerida, et vähendada reisijaile mõjuvaid kiirendusjõude.

Meetmed efektiivsuse saavutamiseks

Samaaegne suutlikkuse ja efektiivsuse parendamine sai võimalikuks tänu mitmele tegurile. Nende hulka kuuluvad täiustatud ajam koos uue tagasillamootoriga, mis arendab varasemast kuni 80 kW rohkem võimsust, optimeeritud tarkvaraga täiustatud impulssinverter, võimsamad akud, muudetud jahutussüsteemi juhtimine, uue põlvkonna soojuspump ning täiustatud nelikveostrateegia ja energia taaskasutus.

Energia regenereerimise maksimaalne võimsus suurtelt kiirustelt pidurdamisel kasvas rohkem kui 30 protsendi võrra – varasema 290 kW asemel on see kuni 400 kW. Kõigi mudelite põhivarustus sisaldab nüüd optimeeritud aerodünaamikaga velgesid ja vähendatud veeretakistusega rehve. Selleks otstarbeks töötati välja uued 21-tollised veljed ja rehvid.

Mass veidike väiksem

Ehkki Taycani mudelid kaaluvad kuni 15 kg endisest vähem, on põhivarustus varasemast veelgi rikkalikum. Meeleoluvalgustus, parkimisabisüsteem koos tagurduskaameraga, elektriliselt kokkuklapitavad küljepeeglid koos auto ümbruse valgustusega, soojendusega esiistmed, Porsche Intelligent Range Manager (PIRM), uue jahutussüsteemiga soojuspump, juhtmeta laadimine nutitelefonilaekas, laadimispesad nii juhi kui ka eesmise kaasreisija poolel, sõidurežiimilüliti ja täiustatud roolivõimendi on kõik nüüd põhivarustuses.

Taycani baasmudelid saavad nüüd põhivarustusena ka adaptiivse õhkvedrustuse ja alumiiniumist ukselävekatted. Lisaks paremale varustusele on nüüd ka aku suurema mahutavusega, ent kaalub vähem.

Disainimuudatused

Esi- ja tagaosa uus kujustus koos uute esi- ja tagatuledega, uued esitiivad ja madalamad esituled rõhutavad Taycani laiust veelgi tugevamalt.

Uutes esituledes on peenoptikaga kõrglahutus-maatrikstehnika ning pimedal ajal tekitavad need Porschele tüüpilise helendava neljapunktikujutise. Porsche logo tagumisel valgusliistul on kolmemõõtmelise klaasja disainiga. Esimest korda on see saadaval valgustatud versioonina, mis sisaldab ka saabumis-lahkumisanimatsiooni.

Muude oluliste asjade kõrval aitab aktsentvärvitoon Turbonite nii kere kui ka interjööri kujustuses mudeleid Turbo ja Turbo S teiste versioonide seast veelgi paremini esile tuua.

Uuendatud juhtimis- ja kuvakontseptsioon

Näidikuplokk, keskekraan ja lisana pakutav kaasreisija ekraan sisaldavad täiendavate funktsioonidega optimeeritud kasutajaliidest. Roolil asuv sõidurežiimi lüliti kuulub nüüdsest põhivarustusse. Sport Chrono-paketi ja suure sõiduakuga varustatud Taycani mudelitel on sõidurežiimilülitil ka spetsiaalne lisavõimsuse nupp.

Rooli taga vasakul asuvat juhthooba kasutades saab juhiabisüsteeme varasemast veelgi vaistlikumalt hallata. Apple CarPlay on sõiduki ekraanide ja funktsioonidega endisest tihedamalt integreeritud. Uus sisevideo funktsioon võimaldab videovoogedastust keskekraanile ja kaasreisija ekraanile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.